У Полтаві почали святкувати День визволення

День визволення Полтави

З нагоди 75-ї річниці визволення обласного центру від німецько-фашистської окупації, яка тривала два роки і завершилася звільненням обласного центру 23 вересня 1943 року, в місті почали святкувати День визволення Полтави. Метою святкових заходів, як злословлять опоненти команди відставленого опозицією міського голови Олександра Мамая, є битва за ветеранів.

Низький уклін вам, визволителі Полтави!

Зокрема День визволення Полтави почали святкувати в Київському районі, де районна рада організувала низку заходів з вшанування ветеранів, покладання квітів до пам’ятників загиблим радянським воїнам, зустрічі учасників війни та АТО з жителями району тощо.

День визволення Полтави
Так святкували День визволення Полтави в Київському районі.

Сьогодні офіціальна церемонія, присвячена 75-й річниці визволення Полтави пройшла на території колишнього авіамістечка, що на вулиці П. Юрченка. Там, біля пам’ятника загиблим військовим авіаторам зібралися жителі району, представники громадськості, активісти, учні ЗОШ №11, працівники Київської у місті Полтава райради, воїни 18-ї окремої бригади армійської авіації тощо.

Сам захід пройшов традиційно: хвилина мовчання, виступи представників влади та громадськості, вдячні слова на адресу ветеранів, покладання квітів та гірлянд до Вічного вогню, салют з автоматів тощо. Після офіційної частини заходу люди ще довго не розходилися, згадуючи тих, хто наклав голови за визволення Полтави, за мирне небо та краще життя.

Битва за ветеранів на День визволення Полтави: хто спритніший?

Чекали на церемонії і відставленого з посади більшістю депутатів Полтавської міськради градоначальника Олександра Мамая. Про те, що міський голова мав особисто взяти участь у заході, опосередковане свідчила чимала кількість чиновників, які зібралися біля пам’ятника в очікуванні шефа, та заходи з перекриття руху транспорту. Але на призначений час – 11.30. год. О. Мамай так і не з’явився. Голова Київської райради С. Синягівський кілька разів комусь стурбовано телефонував, та поглядав на годинника. Не дочекавшись градоначальника, керівництво райради розпочало церемонію…

День визволення Полтави
Низький уклін вам, визволителі Полтави

Припускають, що церемонію покладання квітів прибічники відстороненого від посади О. Мамая хотіли використати для зміцнення його позицій. Зокрема, заручившись підтримкою ветеранів. Заради чого, власне, ще за кілька днів до офіційної дати визволення Полтави міська влада організували їхнє вшанування. Про битву за ветеранів, які, напевно, мали б сказати своє слово щодо останніх подій в місті, свідчить і той факт, що новообраний секретар Полтавської міськради Олександр Шамота так само вчора намагався провести зустріч з радою ветеранів. Але, як він заявив, представники СПУ, які увірвалися до приймальні та його кабінету, цьому завадили.

https://kolo.news/category/vlada/10370
День визволення Полтави, Київський район, 19 вересня.

Щодо фінансування сьогоднішніх заходів, то представники нової команди у міськраді стверджують, що вони не фінансуються з бюджету міста. Так, новообраний голова депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, фінансів та бюджету Володимир Корчака коментуючи представника ЗМІ це питання сказав таке:

– Хочу зазначити, що якщо зазначені фізичні особи (організатори сьогоднішніх заходів – авт.) будуть за власний кошт оплачувати ці заходи і їх висвітлення, то абсолютно – це їх справи. Я говорю, за кошти міського бюджету, за кошти, які виділяються на реалізацію програми висвітлення діяльності посадових осіб міської ради, управлінь і відділів. Сьогодні до секретаря міської ради звернулися ветерани міста з тим, що потрібно проводити заходи з нагоди Дня міста, зокрема покладення та вшанування саме в День визволення Полтави, 23 вересня. Тому свято буде 23 вересня, про що відповідне розпорядження буде видано…».

О. Мамай вже не виключає, що вже 23 вересня на День визволення Полтави матиме статус колишнього градоначальника

З нагоди передчасного, як кажуть опоненти міської влади, початку заходів із святкування визволення Полтави, сам О. Мамай теж розповів своє бачення ситуації, яка на сьогодні склалася в Полтаві. Зокрема, відповідаючи на запитання журналістів «Коло» (https://kolo.news) щодо ситуації, коли його сьогодні не допустили на роботу, він сказав?

– Ви ж бачите, що вони принципово це зробили, щоб не допустити мене на роботу. На превеликий жаль правоохоронні органи в нас сьогодні працюють слабенько, можливо, до кінця не допрацьовують. Я ж не буду йти з ними борюкатися й битися. Якщо буде вільне приміщення, то, звісно, я буду проводити сесію 21 вересня, якщо заблоковане – то ні. Можливо, колись ситуація в Україні зміниться на краще. Що тільки було, але такого в нас не було ніколи в житті. Битися ні з ким не буду, мені 50 років, – констатував О. Мамай. – Якщо мене не пускають, то керують вони поки що. Якщо прийняли рішення про захоплення влади силовим шляхом, то, можливо, так потрібно сьогодні, я так не вмію. Ви знаєте, що голова адміністративного суду Удовіченко, це син Удовіченка з «Рідного міста». Дуже я там висуджу щось? Не висуджу, це можете написати, тому немає підстав судитися. А навіть якщо і висуджу, то через рік чи півтора, а це вже будуть нові вибори…

Щодо раніше запланованого на 22 вересня параду вишиванок, який, як планувалося, має пройти під патронатом полтавського міського голови О. Мамая, то він сам вже не такий оптимістичний щодо цього заходу і своєї ролі в його проведенні.

– Якщо парад вишиванок не відміниться, мало що може бути, звісно, я прийду і буду вітати жителів міста. Можливо, зроблю це як міський голова, можливо, на той час вже буду екс-міським головою. Ви ж бачите, що я навіть не знаю, що в нас відбувається. Заплановано Парад вишиванок, а також у парку «Перемога» будується сцена, де виступатимуть гурти, – прокоментував О. Мамай ситуацію по підготовці до свята День визволення Полтави.

Олександр Брусенський

Фото автора.