У Полтаві почалося свято меду

4 серпня з самого ранку в затінку алеї біля Полтавського обласного музично-драматичного театру вже було велелюдно. Там, під вітами дерев, що надійно рятують від пекучого сонця, виставили свою солодку продукцію пасічники Полтавщини. У Полтаві сьогодні відкрили традиційне обласне свято меду. Вже ХХІ за ліком.

Першими покупцями солодкого товару, як водиться, стали свято меду полтавські пенсіонери, котрі щиро вірять у цілющі властивості продукції бджільництва. А її пасічники пропонують містянам на будь-який смак. На імпровізованих прилавках, переливаючись у промінчиках ранкового сонця, грає різнобарв’ям скляний посуд, у який торговці завбачливо розлили продукцію своїх надійних друзів й годувальниць – бджіл. На святі меду можна поласувати й придбати не лише традиційні для Полтавщини сорти цілющого продукту, а і його різновиди – мед з білої акації, травневий, з акації з липою, гречаний, з лугового різнотрав’я, липовий, соняшниковий, гречаний з різнотрав’ям, з польового різнотрав’я тощо.

Свято меду у Полтаві організовують і проводять активісти Полтавської обласної Спілки пасічників. Її голова Наталія Сенчук (на фото) свято меду задоволена перебігом подій на святі, яке вже стало помітною подією в житті обласного центру, і свідчить про те, що бджолярство на Полтавщині міцно спинилося на ноги. Кореспонденту «ПП» вона розповіла, що на святі цьогоріч, хоча й поменшало тих, хто привіз до міста свою солодку продукцію, полтавцям пропонують якісний, з «гарантією», мед.

Попри те, що рік, який минув з дня останнього свята меду видався складним для пасічників, ці справжні фанати своєї справи зробили все, щоб на Полтавщині було вдосталь цілющої продукції. Традиційно свято меду частину меду полтавські пасічники відправлять до зони АТО, щоб не лише продемонструвати підтримку захисників, але надати їм можливість поласувати солодкою продукцією з рідного краю. За словами Н. Сенчук, економічні проблеми в країні позначилися і на вартості продукції полтавських бджолярів. Вона, порівняно з минулорічною», свято меду зросла на 10-15%. Ціна літрової банки меду «стартує» від 100-120 грн. За трилітрову банку цілющої продукції пасічники правлять 300-450 грн…

До речі, у Полтавській області у Гадячі з ініціативи обласної Спілки пасічників функціонує єдина в Україні школа бджолярства – Гадяцьке аграрне училище. Його директором є Н. Сенчук.

«Це єдиний в Україні навчальний заклад, яке дає всі необхідні знання майбутнім пасічникам, – розповідає вона. – Учні школи, які там навчаються протягом року, по закінченні курсу можуть самостійно працювати на пасіці будь-якого розміру. Бажаючих навчатися в школі багато. До нас за навиками бджільництва приїжджають вчитися із Львівської, Івано-франківської, Кіровоградської, Запорізької областей тощо. Ми працюємо для пасічників всієї України…».

Сценарій цьогорічного дійства – свята меду у Полтаві не дуже відрізняється від торішнього: освячення солодкої продукції, офіційне урочисте відкриття, відзначення кращих пасічників тощо. І, звичайно, бурхлива торгівля цілющою продукцією.

Олександр Брусенський
Фото автора
Для збільшення зображення –
натисніть на фото