У Полтаві провели вечір-спогад присвячений В’ячеславу Чорноволу

В’ячеславу Чорноволу

«В’ячеславу Чорноволу – 80» – під такою назвою Полтавське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» та відділ соціокультурної діяльності обласної універсальної бібліотеки імені Котляревського провели вечір-спогад з нагоди 80-й річниці від дня народження В. Чорновола – видатного провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х рр., Героя України (2000, посмертно), журналіста, ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р., та Акту проголошення Незалежності 24 серпня 1991 р.

Організатори продемонстрували присутнім відеоматеріали Українського інституту національної пам’яті. Перед учасниками заходу виступив голова «Просвіти» на Полтавщині Микола Кульчинський.

«В’ячеслав Чорновіл був людиною динамічною, сучасною, абсолютно шляхетною. У нього і близько не було ніякого егоїзму, егоцентризму, як у багатьох політиків – як тодішніх, так і нинішніх. Чорновіл жив Україною, це романтик Української національної ідеї…», – наголосив він.

В’ячеславу Чорноволу

На вечір спогадів прийшли громадські діячі, студенти-історики, старшокласники ліцею №1 Полтави, журналісти, бібліотекарі. Усі присутні могли ознайомитися з книжковою виставкою – перлиною «самвидаву» «шістдесятників», збіркою статей В. Чорновола з дисидентського підпільного журналу «Український вісник». Родзинкою виставки стала демонстрація томів праць В’ячеслава Чорновола. Цей унікальний проект видавництво «Смолоскип» спільно із сестрою Чорновола Валентиною започаткувало ще у 2002 році. У десяти томах опубліковані не лише праці В’ячеслава Чорновола як політичного і громадського діяча, будівничого сучасної української державності, ініціатора створення Народного Руху, але й його журналістський і публіцистичний творчий набуток.

Олександр Брусенський
За матеріалами Прес-центру Полтавського обласного товариства «Просвіта»