У Полтаві трьом безробітним пропонують одне робоче місце

1 грудня зранку до міського Будинку культури в обласному центрі вервечкою тяглися полтавці, котрі шукають роботу. Сьогодні там їм пропонували робочі місця та зарплату.

У Полтаві пройшов ярмарок вакансій для тих, хто шукає роботу. У обласному центрі таких, як повідомив журналістам директор Полтавської міжміської філії обласного Центру зайнятості Петро Петренко (див. відео), близько 2,5 тисяч. На ярмарку для безробітних сьогодні їм пропонували біля 800 «актуальних» вакансій. Але, зазначив П. Петренко, роботодавці можуть «виставити» і до тисячі робочих місць. За його даними. Сьогодні у Полтаві середня зарплата коливається в межах 5 тисяч гривень.

Правда, далеко не всі з майже 40 роботодавців, які відправили на ярмарок своїх представників у пошуку робітників, пропонують таку зарплату. Після бесід з кадровиками підприємств, як розповів кореспонденту «ПП» один із шукачів роботи, він зрозумів, що заробити зможе, якщо влаштується, 3,5-4 тис. грн. на місяць. На таку зарплату прожити не можливо, бідкався співрозмовник журналіста. Хіба, що вижити…

Виживати, схоже, ярмаркуючі не хотіли. Десятки людей, які відвідали ярмарок, переходили від стенду до стенду з вивішеними оголошеннями про вакансії, але до представників підприємств, які їх чекали, не поспішали. До речі, майже всі вакансії були із сегменту робітничих професій або сфери обслуговування. Відчувається, що в місті бракує двірників, продавців, перукарів, зварювальників, кухонних робітників, кочегарів, підсобних працівників, комірників тощо. А от зайняти вакансії банкірів, менеджерів, юристів, лікарів тощо, практично не пропонували.

Організатори ярмарку зазначали, що цей захід допомагає у пошуках роботи тим полтавцям, які її втратили або шукають перше робоче місце. Ярмарки вакансій на думку спеціалістів Центру зайнятості, вже увійшли у життя обласного центру і їх проводитимуть і надалі.

Олександр Брусенський
Фото та відео автора