У Полтаві відбулася акція протесту вчителів

Конкурси на заміщення посад директорів 30 полтавських шкіл, результати яких оголосили цими днями, мали несподіваний фінал. Далеко не у всіх педагогічних колективах погодилися з вибором організаторів конкурсного відбору, запідозривши їх у політичній заангажованості та замовному характері результатів. Дійшло до того, що 27 червня біля Полтавської міської ради відбулася акція протесту вчителів.

Під стінами Полтавської міської ради зібралися близько двох десятків учителів Полтавської ЗОШ №38, які висловлювали невдоволення підсумками конкурсу, в результаті чого директором їхнього навчального закладу призначили Тетяну Веркалець. А попередній керівник школи 65-річний Юрій Говорун, який очолював колектив з 1990 року, залишився без посади.

«Ми обурені тим, що людину викинули з конкурсу директорів буквально за п’ять хвилин до початку другого етапу. Він пройшов перший етап відбору, а на другому етапі, перед тим, як заходити до комісії, йому повідомили, що він уже не пройшов конкурсу… Але ж не може такого бути, щоб заздалегідь знали про результати конкурсу! Тобто, виходить, що конкурс пройшов непрозоро, – розповіла «ПП» Тетяна Бужинська, вчителька ЗОШ №38. – І ми, педагогічні працівники школи, обурені цим. Людина, яка 28 років пропрацювала в школі, її розбудовувала тощо, і от так – без будь-яких причин, позбулася посади. У листі, який нам надійшов, написано, що він не пройшов конкурсу. Не пройшов як? Чому? Чи він не знає, як керувати школою і колективом?. Про це нам ніхто не сказав. Тому ми обурені тим, що ніхто з нашим колективом не хоче спілкуватися, розповісти обставини справи… Людина, яка прийде на місце директора, потрапила в п’ятірку найкращих учителів України (Т. Веркалець – авт.). Ми розуміємо, що вона має певні заслуги, що вона – найкращий учитель. Але вона не директор і не завуч школи! Вона ніколи не працювала на цих посадах».

Акція протесту вчителів так нічим і не закінчилася. Протестувальники зібрали просто на сходах міськради шість десятків підписів на захист свого директора Ю. Говоруна і спробували зустрітися з Полтавським міським головою Олександром Мамаєм. Проте з приймальної ходоків відправили до профільного заступника голови Світлани Тарашевської. Але і з нею освітянам не вдалося зустрітися. Прийняла бунтівників начальник міського управління освіти Леся Мартарішвілі. Головна освітянка Полтави пояснила, що під час конкурсу директор ЗОШ №38 набрав значно менше балів, ніж його конкурентка. Тож її й було призначено.

Але почуте, схоже, не виплинуло на рішучість учителів відстоювати свого директора. Вони заявили, що 2 липня о 10.00 відбудеться чергова акція протесту вчителів, на якій вони вимагатимуть овернення на посаду Ю. Говоруна.

Ознайомитися з результатами конкурсу на посади директорів полтавських шкіл можна за посиланням https://osvitapoltava.gov.ua/1502

Олександр Брусенський
На фото: Так біля Полтавської міськради проходила акція протесту вчителів ЗОШ №38. Фото автора.