У Полтаві виділили ще два паркувальних місця для людей з інвалідністю

місця для людей з інвалідністю

20 серпня в обласному центрі за чималої кількості представників ЗМІ, громадських організацій, поліції, депутатів міськради тощо на стоянці для автомобілів на вулиці Європейській (поряд із нічним клубом «VERSAL» – авт.) відкрили два паркувальних місця для людей з інвалідністю.

Заздалегідь анонсований захід привернув до себе увагу не стільки тим, що полтавцям з інвалідністю надали можливість паркуватися на спеціально виділених для них місцях, скільки тим, що громадськість укотре порушила проблему доступності міської інфраструктури для тих, кого підступна хвороба позбавила повноцінного життя.

І, Твердохліб про місця для людей з інвалідністю
Ірина Твердохліб

Регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Полтавській області Ірина Твердохліб перед початком церемонії передачі паркувальних місць розповіла «ПП» про проблеми, які чекають людей з інвалідністю, котрі пересуваються на автотранспорті самі або під керуванням їхніх родичів. Головна – в обласному центрі таким представникам громади дуже важко знайти місце для парковки автомобіля, бо здорові водії дуже спритно займають вільні місця і майже ніколи не поступляться місцем на парковці людині з інвалідністю.

«Торік ми випросили в міського управління комунального господарства 30 паркувальних місць у Полтаві для людей з інвалідністю. На тих місцях уже встановлено знаки. Ми порадилися і вирішили, що такі знаки повинні бути по всьому місту, але передусім біля закладів охорони здов’я, соціального захисту тощо. Тобто там, куди полтавці з інвалідністю навідуються найчастіше. На жаль, на тих місцях часто пакуються інші водії. Усе це через відсутність свідомості полтавців і їхню безвідповідальність. У такому випадку їх мають штрафувати. До речі, торік уже створено нормативну базу для накладення штрафів на водіїв, які паркуються на місцях, виділених для транспорту людей з інвалідністю – до 1700 грн», – заявила І. Твердохліб.

так облаштовували місця для людей з інвалідністю
Відкриття паркувальних місць для людей з інвалідністю в Полтаві
місця для людей з інвалідністю в Полтаві
На стоянці біля ринку «Браїлки» паркувальне місце для людей з інвалідністю дуже часто зайняте здоровими водіями.

Чи вирішать проблему ці два паркувальних місця для людей з інвалідністю?

Звісно, ні, погоджуються самі учасники церемонії, які на інвалідних візках та на автомобілях з’їхалися до місця, де встановили нові знаки, що визначають місця для паркування авто людей з інвалідністю. Але захід укотре нагадає полтавській спільноті, що в людей з інвалідністю теж є потреби. Зокрема і проблема з паркуванням їхнього автотранспорту. За словами І. Твердохліб, за будівельними нормами на кожній автостоянці має бути не менше, ніж 10% паркувальних місць для людей з інвалідністю. А біля кожного будинку у місті, крім приватного, обов’язково має бути парковка принаймні на одне машино-місце. В Полтаві ще до такого, схоже, далеко. Більше того, безвідповідальні водії нехтують правами інвалідів, порушують правила паркування і дуже часто ставлять свої автівки на місця, виділені для людей з інвалідністю. За спостереженнями «ПП», на ринку «Браїлки», де теж на автостоянці поряд із магазином мережі «АТБ» є паркувальне місце для людей з інвалідністю, воно дуже рідко залишається порожнім. Як правило, завжди знаходяться водії, котрі протиправно і проти совісті паркують там свої авто…

На заході наголошували: те, що у Полтаві відкрили ще два паркувальних місця для людей з інвалідністю, безперечно, послужить поштовхом до поваги до тих, хто втратив здоров’я, має фізичні вади, що не дозволяють їм жити повноцінним життя. Суспільство має потурбуватися по цих людей і створити їм необхідні умови. Зокрема і надати можливість вільно паркуватися на міських автостоянках.

Олександр Брусенський

 Фото автора.