У Полтаві відкрилася виставка «АгроПром Полтава-2018»

виставка «АгроПром Полтава-2018"

24 жовтня в обласному центрі урочисто відкрили спеціалізовану галузеву виставку «АгроПром Полтава-2018», та виставку харчової та переробної промисловості «Виробники Полтавщини».

Заходи, на яких аграрії демонструють свої досягнення напередодні Дня працівників сільського господарства України (2018 року відзначатимуть 18 листопада – авт.), вже стали традиційними для обласного центру. Цьогорічна виставка – АгроПром Полтава-2018 – вже 16-та за ліком, що, на думку її організаторів – керівництва департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, свідчить не лише про сталі традиції, але і про те, що аграріям Полтавщини є що продемонструвати своїм землякам. І, до речі, гостям із інших регіонів.

Участь у виставці АгроПром Полтава-2018 взяли представники восьми областей України

виставка «АгроПром Полтава-2018»
С. Фролов

Нинішня виставка АгроПром Полтава-2018, за словами директора обласного департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова, свого роду ювілейна. Адже, перевалила за символічний «екватор» – 15-річчя, і демонструє бажання та готовність аграріїв розвивати сільгосппідприємство, використовувати новітні методи в обробці землі та тваринництві тощо.

І не лише на Полтавщині. Цього разу у виставці взяли участь і представники інших регіонів та міст України – Вінниці, білої Церкви, Івано-Франківська, Києва, Кременчука, Миколаєва, Дніпра, Харкова, Кропивницького…

 виставка «АгроПром Полтава-2018»
ТОВ «Інноваційне товариство ІНВЕП»

Представники ТОВ «Інноваційне товариство ІНВЕП» з передгір’я Карпат Івано-Франківській області вперше в Полтаві на виставці АгроПром Полтава. Підприємство створене в 1995 році. Основний напрямок діяльності – виробництво органо-мінеральних добрив на основі Гумату Калію з мікроелементами в хелатній формі. На сьогодні виробляє 35 найменувань готової продукції, які захищені Патентами України та за власним НОУ-ХАУ.

Науково-робнича фірма “Семагро” відвідує виставку АгроПром Полтава постійно. Цього року харківчани учасники заходу. ТОВ «Семагро» на ринку з 2001 року і є вітчизняним виробником оригінального, елітного та репродукційного насіння сільськогосподарських культур.

 виставка «АгроПром Полтава-2018»
ТОВ «Семагро»

Представники компанії бачать своїм завданням забезпечення українських виробників високоякісним сертифікованим насінням сучасних продуктивних, адаптованих гібридів соняшнику, кукурудзи, сортів сої, зернових, бобових та інших с/х культур, вирощеним з дотриманням технологій вирощування та правил ведення насінництва.

Також на виставці АгроПром Полтава-2018 можна було побачити представників таких потужних агрокомпаній, як: “Хелп-Агро” (м. Харків), “Селекта”, “Укрсільгоспмаш”, “Petro Canada”, ТОВ “РСЕ Україна”, “Хорошун і К” та інші. Плтавську область представляли ФОП Деркач, ТОВ “Домашні системи”, ТОВ “Сади Карлівщини”. НВПП “Медпромсервіс” та ТОВ “Агромеханіка”.

Кожна делегація обладнала у виставковому центрі «ТіС» в Полтавському міському будинку культури, де проходить захід, своєрідне виставкове містечко із зразками новинок сільськогосподарської техніки, останніми розробками в галузі виробництва та переробки сільгосппродукції тощо.

Певний інтерес у перших відвідувачів виставки викликали засоби малої механізації для обробки, зокрема, присадибних та дачних ділянок, невеликих фермерських господарств, ветеринарні препарати та засоби захисту рослин. Увазі гостей виставок представили і готову продукцію виробників. Скористалися доброю нагодою не лише прорекламувати свою продукцію на виставці, але й дещо вторгувати і підприємці. Зокрема, бджолярі та переробники фруктової продукції, котрі пропонували свій солодкий та корисний товар.

 виставка «АгроПром Полтава-2018»
«АгроПром Полтава-2018», 24 жовтня

Полтавські аграрії ідуть на рекорд!

«Якщо на перших порах на виставці були присутні компанії, які працюють лише на Полтавщині, то зараз участь у нашій виставці беруть все більше і більше компаній із всієї України. Підтвердження тому, те, що сьогодні участь у виставці взяли понад півсотні представників підприємств із восьми областей. Виявили бажання взяти участь у виставці і банківські установи, які сьогодні теж тут представлені. Є навіть представники однієї з компаній Словенії…, – розповів «ПП» директор обласного агропромислового департаменту С. Фролов. – Отже, вже можна сказати, що ця виставка вже стала доволі відомою і участь в ній стає своєрідною візитівкою агропідприємств і гарантією того, що захід сприятиме просуванню їхньої продукції та успішному пошуку нових партнерів…».

С. Фролов також пояснив, що виставку, зазвичай проводять в дні, коли в Полтавській ОДА вшановують аграріїв в день їхнього професійного свята. Але цього року виставку організували дещо раніше з огляду на те, що область готується до участі у Всеукраїнської виставці «ІнтерАгро», яку відтепер проводитимуть у столиці не в жовтні, як було, а в листопаді. Тому більшість учасників заходу «АгроПром Полтава-2018» візьмуть участь і в ній, а перед тим продемонструють свої досягнення у Полтаві.

С. Фролов розповів й те, що аграрії Полтавщини завершують сільськогосподарський рік з непоганими результатами.

«На Полтавщині вже на сьогодні вже зібрано чотири мільйони тон зернових(разом з кукурудзою – авт.), і я сподіваюся, що вперше в історії краю ми можемо вийти і на шість мільйонів тонн… Соняшник також завершуємо збирати – зібрано вже 90%, завершуємо збирати сою, десь 60% вибрали цукрових буряків при середній урожайності у 400 тонн з одного гектара, що дуже непогано. Тобто, рік видався для аграріїв непоганим…», – резюмував директор департаменту.

 виставка «АгроПром Полтава-2018»
Так проходила виставка «АгроПром Полтава-2018»

Виставка АгроПром Полтава-2018 триватиме 24 та 25 жовтня

Отже, два дні дві аграрні виставки стартували у обласному центрі і їхні відвідувачі, безумовно, дізнаються та побачать у виставковій залі багато цікавого і повчального. Того, що підтверджує, що вітчизняні аграрії, попри організаційні труднощі та примхи природи, впевнено крокують вперед.

Олександр Брусенський

Фото автора.