У Полтаві відкрилася виставка, присвячена 100-річчю перших українських марок

філателістична виставка 2018 в Полтаві

Філателістична виставка «Полтавафілекспо», присвячена 100-річчю перших українських марок, відкрилася 16 листопада в Полтавському обласному краєзнавчому музеї.

На спеціальних виставкових експозиціях філателісти з Полтави і Дніпра розмістили свої колекції, що наочно розповідають про історію перших поштових марок України – з 1918 року й донині, а також демонструють марки, листівки і поштові конверти початку ХХ століття. Усього на виставці виставлено понад дві тисячі поштових марок, півтисячі конвертів та три сотні поштових листівок.

філателістична виставка 2018 в Полтаві
Філателістична виставка в Полтавському краєзнавчому музеї

Нинішня Філателістична виставка – це справжній клондайк для тих, хто обрав за хобі збирання марок та поштових відправлень

філателістична виставка 2018 в Полтаві
Михайло Меллін, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів

На стендах можна побачити не лише українські марки, але й оригінальні марки багатьох інших країн. Колекції систематизовані за розділами: авіація, політ першої людини в космос, дирижаблі, транспорт, суднобудування тощо.

Голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін розповів кореспондентові «ПП», що на суд глядачів і філателістів обласного центру свої колекції виставили Анатолій Кравченко, Олег Лаптєв, Юрій Приходько, Ігор Надін, Богдан Шерстюк, Сергій Гринь. Участь у виставці взяв і філателіст із Дніпра Ігор Кірков. За його словами, обласне товариство філателістів нині відроджується й стрімко завойовує симпатії тих, хто присвятив своє життя колекціонуванню поштових відправлень.

Філателістична виставка зібрала понад 40 колекціонерів

Наразі обласне товариство філателістів налічує близько 40 колекціонерів. Правління, яке два місяця тому очолив М. Меллін, планує об’єднати під своїм дахом усіх філателістів області. Для цього створюються відділення товариства в районах.

філателістична виставка в Полтавському краєзнавчому музеї
Так проходила полтавська філателістична виставка

– Сьогоднішня філателістична виставка – по суті, перша за часи незалежності, яку відкрили в Полтаві, – розповів М. Меллін. – Ми прагнули не лише об’єднати філателістів обласного центру, але й надати їм можливість виставити свої колекції для широкого загалу. У Полтаві, зокрема, є чимало людей, які захоплюються колекціонуванням поштових марок, і їм буде цікаво ознайомитися з колекціями філателістів зі «стажем».

філателістична виставка
Роман Костецький наймолодший учасник Товариства філателістів

Родзинкою заходу стало погашення марки, спеціально виготовленої до 100-річчя перших українських марок, спеціальним штемпелем із написом «100 років першим поштовим маркам України. Полтава, 36000. 16-17 .11.2018». У церемонії погашення марок узяли участь почесний президент Полтавського обласного товариства філателістів депутат обласною ради Юрій Тимоха, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, директор Полтавської дирекції ПАТ “Укрпошта” Андрій Рижов.

До речі, завдяки наполеглиості останнього Полтава стала єдиним обласним центром, де слідом за столицею провели спецпогашення. І триватиме воно не один день, як зазвичай, а два: 16 й 17 листопада.

філателістична виставка
Філателістична виставка 2018

Сама ж філателістична виставка триватиме до 18 листопада. Зокрема, за інформацією М. Мелліна, 17 листопада в краєзнавчому музеї відбудеться зліт філателістів Полтави, Дніпра, Харкова, Кропивницького, Сум тощо, на якому вони ділитимуться досвідом і обмінюватимуться марками. 18 листопада, перед закриттям виставки, відбудеться церемонія нагородження колекціонерів.

Олександр Брусенський

Фото автора.