У полтаві відкрилася виставка робіт молодих художників із об’єднання «Друга неділя жовтня»

 

У Полтаві відкрилася виставка робіт молодих художників, які об’єдналися в молодіжне коло «Друга неділя жовтня». Для тих, хто не зовсім зрозумів зв’язок між назвою об’єднання творчої молоді та виставкою їхніх робіт, її організатори пояснюють, що саме в другу неділю жовтня в Україні відзначають День художника. До свята тих, хто вже не бачить сенсу свого життя без пензля або олівця в руках, і приурочили виставку.

«Друга неділя жовтня» настала 21 вересня

21 вересня у великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка було велелюдно. Серед публіки, яка зібралася на відкриття виставки представників об’єднання «Друга неділя жовтня», що вперше проходить у Полтаві, переважала молодь: студенти або вчорашні випускники вишів, де вчать образотворчому мистецтву, молоді люди, які обрали за хобі живопис, малюнок або ліплення тощо. На суд глядачів організатори виставки представили 51 художню роботу молодих митців не лише з Полтави, але й деяких райцентрів. Вони об’єднані не стільки за стилем, скільки за непереборним потягом до мистецтва та молодістю їхніх авторів. Свої твори – картини, малюнки, графіку, гобелени, вироби з кераміки, ліногравюри тощо – представили полтавці віком від 18 до 35 років.

А от оцінити роботи молодих художників із об’єднання «Друга неділя жовтня» прийшли не лише їхні однолітки, але й маститі професіонали. Поміж тих, хто прискіпливо роздивлявся твори юних митців, помітили і Заслуженого художника України Миколу Підгорного. Метр прийшов ще до початку офіційного відкриття виставки об’єднання «Друга неділя жовтня» і знайомився з роботами до того, як залу заповнили десятки глядачів. Кореспонденту «ПП» він розповів, що в цілому задоволений тим, що побачив. Молодь, на думку художника, пробиває собі дорогу до високого мистецтва. Правда, до робіт у жанрі абстракціонізму М. Підгорний поставився дещо критично.

– Я сам балуюся абстракцією і бачу, що й учасники виставки теж надають перевагу цьому напрямку. Побачив дуже вдалі роботи. Є й такі, над якими можна було б ще попрацювати. У мене виходить краще. Але ж я вже заслужений, – пожартував М. Підгорний.

Молодих художників із об’єднання «Друга неділя жовтня» підтримала НСХУ

Схвальну оцінку роботи молодих представників об’єднання «Друга неділя жовтня» отримали і від голови Полтавської спілки НСХУ Юрія Самойленка. Він зазначив, що Спілка надала можливість молодим митцям заявити про себе в залі, де виставляють зазвичай картини художників, які вже сформувалися як митці. Причому, зізнався він, керівництво Спілки практично не втручалося в організацію виставки та добірку робіт, які виставили. І пошкодував, що молоді художники останнім часом не прагнуть вступити до НСХУ:

– Очевидно, вважають, що їхню творчість там заганятимуть у якісь рамки або диктуватимуть свої правила. А, можливо, їх відлякує доволі сувора і складна процедура вступу до нашої спільноти, – припустив Ю. Самойленко. – Це хибна думка, ми радо вітатимемо ініціативну молодя, яка захоче вступити до Спілки…

На відкритті виставки зазначали, що експозиція знімає будь-які обмеження щодо тематики виставлених робіт або техніки їхнього виконання. Головне – надати можливість молодим митцям продемонструватиь(можливо, вперше) свої твори широкому загалу та почути відгуки глядачів. Можливо, саме з цієї виставки для її учасників почнеться шлях до визнання не лише в межах Полтавщини, але на всеукраїнському чи навіть і світовому рівні.

Олександр Брусенський

Фото автора.