У Полтаві відкрили виставку «За ім’я Моє»

виставка «За ім'я Моє»

У Полтавському Художньому музеї ім. М. Ярошенка (Галерея мистецтв) відкрита виставка «За ім’я Моє». Управління Полтавської єпархії УПЦ присвятило цей захід пам’яті священиків та прихожан Полтавщини, котрі постраждали за віру у перші роки більшовицької влади.

Виставка «За ім’я Моє» організована з благословення Митрополита Полтавського і Миргородського Філіпа. Поміж експозицій заходу можна побачити чимало речей, які відтворюють картину репресій проти церкві та прочан Полтавщини у 20-30-х роках минулого століття. Саме тоді, коли войовничі атеїсти оголосили справжній терор тим, хто не відрікся від віри і не поділяв погляди більшовиків.

В експозиції виставки є чимало фотокопій унікальних документів, котрі ілюструють атмосферу, в якій доводилося відстоювати нашим землякам право на віру та служіння у храмах і церквах. Це і копії протоколів допитів священнослужителів, витяги із їхніх особистих справ, що їх заводили в тодішньому НКВС, документи – листи рідним, записки тощо. А нотатки із місць позбавлення волі, де священики і прочани «спокутували гріхи» перед радянською владою, передають дух того часу, коли бути віруючим ставало небезпечним для життя.

виставка «За ім'я Моє» в Полтаві
Речі які відтворюють картину репресій проти церкві та прочан Полтавщини у 20-30-х рр ХХ століття

Крім цих документів на виставці можна побачити унікальні речі – церковне причандалля, фрагменти дзвону, робочого одягу засуджених за віру полтавців тощо.

Виставка «За ім’я Моє» представила живописні полотна В. Кривого – автора робіт «Православні храми Полтавщини»

21 живописне полотно відомого полтавського художника Володимира Кривого, якого знають, як автора робіт із серії «Православні храми Полтавщини» прикрасили просвітницький захід. За свою благодійницьку діяльність митець отримав 2005 року обласну премію імені Панаса Мирного. Його нагороджено грамотами Української автокефальної церкві, президії Українського Фонду культури, та присвоєно звання Почесного громадянина смт Диканьки тощо. Його картини дають можливість відтворити історію полтавських храмів і церков, які було зруйновано більшовиками в часи тотальних репресій і войовничого атеїзму. В ті часи лише на Полтавщині було репресовано понад півтисячі священнослужителів.

виставка «За ім'я Моє»
Картини Володимира Кривого

Виставка «За ім’я Моє» триватиме до 30 квітня 2018 року

Історико-просвітницьку виставку організовано за підтримки Полтавського міського голови Олександра Мамая, управління культури міськради, Полтавської місіонерської духовної семінарії, університету економіки і торгівлі, працівників художнього музею тощо.

Олександр Брусенський

Фото автора