У Полтаві вітали учасників ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор 2017 року

Сьогодні в обласному центрі на майдані біля Полтавської ОДА урочисто зустрічали наших земляків – членів Національної дефлімпійської збірної команди України, які повернулися з турецького міста Самсун, де з 18 липня до 30 липня проходили ХХІІІ літні Дефлімпійськї ігри (для глухих спортсменів – Авт.). У Національній збірній України, що складалася з 289 спортсменів, Полтавщину представляли 28 дефлімпійців. Із них 23 – з Полтави.

Ще задовго до визначеного часу на зустріч прийшло чимало полтавців: родичі, близькі та друзі спортсменів, представники громадських організацій, посадовці облдержадміністрації, спортсмени тощо. Винуватців торжества до місця зустрічі привезли комфортабельним автобусом. Зустріч почалася з того, що спортсмени вклонилися пам’яті загиблих полтавців і поклали квіти до пам’ятної стели, що біля Полтавської ОДА. Після, тримаючи в руках полотнище величезного державного прапору, з яким вони брали участь у відкритті ігор, дефлімпійці вишикувалися біля ОДА. Там їх вітали заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий та заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, котрі наголосили на тому, що наші земляки продемонстрували в Туреччині не лише волю до перемоги, але й вибороли кожну третю медаль ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор 2017 року, які є в скарбничці Національної збірної України. Як відомо, українські дефлімпійці завоювали на іграх 2017 року 99 медалей (21 золоту, 42 срібних та 36 бронзових) та зайняли на п’єдесталі почесне ІІ місце, поступившись лише збірній Росії, яка виборола 199 медалей.

Чемпіонка Дефлімпійських ігор з карате Інна Мажара подякувала всім полтавцям за підтримку спортсменів, котрі у далекій Туреччині постійно відчували це.

До речі, держава передбачила виплати спортсменам-переможцям. За здобуту золоту медаль спортсмен отримує 100 тис. грн, за срібну – 80 тис. грн, за бронзову – 60 тис. грн. Як розповіли кореспонденту «ПП» в облраді, матеріально підтримує своїх спортсменів і обласна влада. Зокрема, з обласного бюджету там планують виділити майже 2,5 млн. грн на матеріальне заохочення переможців дефлімпіади. Отримують матеріальну винагороду і тренери полтавських спортсменів.

Довідка «ПП»:

Національна збірна команда України (разом із тренерами) була найбільшою за всю історію Дефлімпійських ігор – 290 осіб. Українські дефлімпійці вперше взяли участь у змаганнях із 15 видів спорту – легка атлетика, бадмінтон, боротьба вільним стилем, боулінг, велосипедні гонки, плавання, гольф, теніс, дзюдо, карате, греко-римська боротьба, тхеквандо, стрільба, гірський велосипед, настільний теніс.

Олександр Брусенський
На фото: так вітали дефлімпійців;  І.Мажара. Фото автора