У Полтаві водії авто з «євробляхами» провели акцію протесту

Сьогодні в обласному центрі водії авто з «євробляхами» влаштували акцію протесту, вимагаючи від влади доступного розмитнення їхніх транспортних засобів.

Полнад сто власників легковиків, які мають єврономери (у народі їх називають «євробляхами» – авт.) приїхали майже з усіх районів Полтавщини, щоб узяти участь у Всеукраїнській акції протесту, яку сьогодні організували активісти Об’єднання власників автомобілів на єврономерах «АвтоЄвроСила». Цей громадський рух засновано в Україні 2016 року для захисту прав автовласників. Наразі існує 120 осередків ГО, в яких налічується 60 тисяч автовласників. Є регіональне відділення і в Полтаві.

Один із власників авто з литовськими номерами розповів кореспонденту «ПП», що долучитися до акції його змусили дії влади, яка навмисне, на догоду вітчизняним автомобільним магнатам, «гнобить» власників автомобілів, які куплені в Європі. Але процедура їхнього розмитнення настільки складна й коштує задорого, що власники «євроблях» не можуть легалізувати свої автомобілі.

«Я купив у Литві легковик «Опель» за 2000 євро, – розповідає співрозмовник журналіста. – Але для того, щоб його оформити на митниці й користуватися ним легально, я мушу сплати ще 2000 євро… Більше того, автомобілі, які куплені за кордоном і складені до 2010 року, розмитнити в Україні взагалі не можна, бо влада вважає їх «металобрухтом». Хоча на наших дорогах їздять геть «убиті» «Москвичі» та «Запорожці», яким по 25-30 років… Тому я, як і практично всі учасники сьогоднішньої акції, які купили машини переважно в Польщі та Литві, вимушені вдатися до хитрощів і керувати легковиками за дорученням, які покупцям видають продавці авто за кордоном. Хто від цього виграє? Якщо б розмитнення авто в Україні коштувало, приміром, як у Литві 150 євро, то всі ми вже давно б сплатили гроші державі і легально користувалися купленими авто».

Організатори сьогоднішньої акції наголошували, що її мета полягає не лише в тому, щоб укотре привернути увагу влади до проблеми з «євробляхами», але й налагодити рівноправний діалог. На рівні законодавства вирішити питання щодо легалізації автомобілів з європейськими номерами, захистити власників «євроблях» від свавілля митників та поліції тощо.

Учасники акції в Полтаві, яка сьогодні пройшла по всій Україні, зібралися біля ТРЦ «Екватор», що на вулиці Ковпака, де зареєструвалися, й кожен із водії отримав персональний номер . Потім організованою колоною сотня автомобілів учасників акції рушила до центру міста, а звідти – до будівлі управління патрульної поліції (будівля колишньої ДАІ – авт.). Там вони провели мітинг і передали свої вимоги представникам влади.

Олександр Брусенський
Фото автора