У Полтаві вперше пройшов міжнародний фестиваль «Полтавська галушка»

 

9 червня в Полтаві вперше пройшов міжнародний фестиваль «Полтавська галушка».

Цієї суботи керівництво Полтавської міської ради вирішило скористатися невмирущою популярністю бренду полтавської галушки, щоб об’єднати не лише полтавську громаду, але й представників країн-друзів України, де цінують і пам’ятають оспівану істориками і письменниками полтавську страву.

На міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» запросили не лише полтавців, але й гостей із інших міст, а також представників країн, де не лише знають про полтавську галушку, але й носять прізвище Галушка. Тактика посадовців міськради, схоже, виявилася вдалою, адже на дійство, яке вирувало на Соборному майдані, завітали сотні полтавців. міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» нагадував велике торжище. На ньому жваво торгували десятки підприємців, які скористалися нагодою і запропонували жителям та гостям обласного центру свій крам, хоча б віддалено дотичний до свята. Навколо собору напнули десятки яток, де продавали сувеніри, картини, вишиванки, посуд, запашні короваї, пиріжки тощо. Не забули й про галушки. Полтавські галушки були в ціні: за три галушки, облиті сметаною (порція вагою 135 грамів), правили 22 гривні. Але ціна відлякувала хіба пенсіонерів, котрі розраховували на безплатне пригощання від влади. Та цього разу нічого безплатного на торжищі не було. Попри це, за «брендовими» полтавськими галушками вишикувалися довжезні черги.

Статус міжнародного міському фестивалю придала участь у заході представників Польщі, Канади, Італії. На фестивалі виявилося й чимало гостей із інших міст України, зокрема з прізвищами Галушка, що автоматично надавало чималі пільги і популярність. Організатори фестивалю подбали про різноманітні заходи, які не дозволили нудьгувати. Приміром, для бажаючих дізнатися секрети приготування полтавських галушок організували популярний останнім часом майстер-клас. Причому всіх бажаючих опанувати секрет приготування справжніх полтавських галушок, оспіваних ще І. П. Котляревським, навчали не лише готувати традиційні страви, але й галушки з «витребеньками». До послуг тих, хто не хотів занурюватися в кулінарні таємниці, були численні пропозиції товарів народного вжитку. Переважно сувенірів. Найбільше чомусь було вареників і пельменів із полімерної глини. Один меткий підприємець виготовив велику галушку, біля якої вишикувалася черга охочих сфотографуватися.

Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» порадував і філателістів: у його рамках організували спеціальне погашення маркованого конверта з брендом Полтави. Усі бажаючі, як запевняли представники «Укрпошти», могли просто з Соборного майдану надіслати листа або вітальну листівку в будь-який куточок світу. На фестивалі можна було і… одружитися. Закохані мали можливість освідчитися в коханні і прилюдно висловити свої наміри стати на весільний рушничок. Тим, хто ще вагався взяти шлюб, нагадували, що «Кохання не спить, не дрімає, на весілля чекає».

Організатори міжнародного свята, присвяченого уславленій полтавській галушці, підкреслюють, що захід удався і сприяв зміцненню і поширенню популярності міста на Ворсклі.

Олександр Брусенський
Фото автора