У Полтаві встановили міні-скульптуру героя «Енеїди» І.П. Котляревського

скульптура героя «Енеїди»

Сьогодні в Полтаві урочисто відкрили міні-скульптуру літературному герою нашого всесвітньо відомого земляка, класика української літератури І.П. Котляревського, невмирущому легендарному козаку Енею. Міні-скульптура героя “Енеїди” встановлена на стіні торгового дому «ЦУМ», біля якої на церемонію відкриття унікальної для обласного центру новинки зібралися кілька десятків полтавців.

скульптура героя Енеїди
Вадим Ямщиков

Депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков, котрий ініціював появу в Полтаві міні-скульптури, розповів кореспонденту «ПП», що цей творчий проект, який має на меті не лише прикрасити місто, але й привабити туристів, реалізовували майже вісім місяців. Перш за все потрібно було знайти гроші на виготовлення барельєфу. Їх збирали, як кажуть, всім гуртом, оголосивши про збір на Інтернет-ресурсі «Зміст».

Доволі швидко вдалося зібрати 18800 гривень, яких вистачило на оплату ескізу та виготовлення бронзової міні-скульптури. Праобразом полтавського Енея послужив головний персонаж із відомого мультфільму «Енеїда», який створив столичний художник-мультиплікатор Едуард Кірич. Увічнив у бронзі козака ужгородський скульптор Михайло Колодко. До речі, наголосив В. Ямщиков, практика Ужгороду, де міні-скульптури вже давно стали звичним явищем для міста, і надихнула полтавських активістів на ідею встановити і в Полтаві «свою» міні-скульптуру.

Міні-скульптура героя «Енеїди» І.П. Котляревського стане не лише прикрасою міста, а й принесе удачу

«Ми не «підганяли» встановлення міні-скульптури Енею в обласному центрі до 220-річчя першого виходу поеми «Енеїда», яке виповнюється цього року, – уточнив В. Ямщиков. – Можна сказати, що так співпало. Але ми розраховували на те, що Полтава прикраситься чудовим і оригінальним барельєфом і це сподобається полтавцям і прикрасить наше місто. До того ж, поряд з казковим Енеєм вмуровано бронзову монетку «на фарт». Кожного, хто її торкнеться, чекає удача…».

скульптура героя «Енеїди»
Едуард Кірич

Автор скульптури М. Колодко не приїхав на відкриття свого дітища. Пояснили це чималою відстанню Полтави від Ужгороду. А от художник-мультиплікатор Е. Кірич на відкритті був присутнім. Журналістам він розповів про створення мультфільму «Енеїда» і своє захоплення персонажами творів І.П. Котляревського. За словами художника, встановлена міні-скульптура героя “Енеїди” саме в Полтаві, батьківщині великого українського письменника І. Котляревського, глибоко символічне явище, що свідчить про любов полтавців до свого видатного земляка і героїв його літературних творів.

На відкритті міні-скульптури Енею говорили, що це лише початок. Полтава заслуговує на те, щоб її вулиці прикрашали арт-проекти, котрі відображають історію міста на Ворсклі, її відомих земляків, котрі уславили обласний центр і назавжди вписали його окремим рядком у історію культури.

Скульптура героя “Енеїди” – унікальний проект для Полтави

Скульптура героя «Енеїди»
Уривок із вистави «Енеїда»
скульптура героя «Енеїди»
Сергій Назаренко

Перед тим, як з міні-скульптури зняли покривало, перед учасниками церемонії артисти Полтавського академічного обласного лялькового театру розіграли уривок із вистави «Енеїда», який з успіхом іде на сцені театру. А всі бажаючи могли на згадку про подію сфотографуватися з самим І.П. Котляревським, сценічний образ якого створив актор обласного музично-драматичного театру Сергій Назаренко.

Олександр Брусенський

Фото автора.