У Полтаві завирувала книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»

23-24 травня в обласному центрі триватиме представницька книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК», учасники якої розгорнули свої численні виставкові експозиції та організували торгівлю поліграфічною продукцією на трьох поверхах Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського.

Сьогодні зранку до обласної бібліотеки поспішали сотні полтавців, для котрих книга не лише читання, що захоплює і допомагає змістовно провести час, але й справжній друг, який виводить на надійний шлях до знань і дивного світу. А побувати в ньому можна лише гортаючи сторінки улюблених видань. Виставку-ярмарок, до якої давно готувалися в Полтавській ОДА й ініціатором проведення якої виступили два обласних департаменти: інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю і культури та туризму, назвали «ПОШУК». Це слово не лише кличе відвідувачів заходу до пошуку потрібної літератури , але й є абревіатурою з перших літер п’яти слів: Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги.

Книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК» зібрала книговидавців і авторів із усієї України

Участь у широко розрекламованій виставці взяли чимало найвідоміших книговидавництв та авторів із Києва, Львова, Харкова, Полтави, Сум тощо – як уже популярних, так і тих, хто лише починає торувати дорогу в світ друкованого слова. Усі вони представили полтавцям свою друковану продукцію, тож на виставці-ярмарку можна знайти книжки на будь-який смак та для будь-якої вікової аудиторії читачів: книги для дорослих, дитячу літературу, посібники для учнів шкіл та студентів вишів, різноманітні довідники, літературу для спеціалістів тощо.

У рамках заходу передбачено проведення різних семінарів, творчих зустрічей з письменниками, критиками і поетами, видавцями літератури тощо. Там же можна подивитися і виставку друкарського обладнання. Зокрема, друкарської майстерні «Гутенбергова робітня». Свої доробки на виставці представили й відомі українські художники-ілюстратори, чиї роботи прикрашають сторінки різних художніх, науково-популярних та технічних видань.

Книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»: творчі зустрічі, своє поштове відділення, майстер-класи

У читацьких залах та мистецьких відділах обласної бібліотеки, де вирує книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК», організатори проводять творчі зустрічі з відомими українськими авторами, поліграфістами, видавцями, художниками тощо. Має виставка і своє поштове відділення, яке розгорнули партнери – Полтавська дирекція ПАТ “Укрпошта”. Тут для відвідувачів заходу, більшість з яких вже давно через засилля Інтернету спілкуються за допомогою СМС-повідомлень, проводять майстер-клас з підписання вітальних листівок та конвертів. Там же розгорнута виставка філателістичної продукції, присвяченої книгам та книговидавництву.

Широко представлена на виставці-ярмарку і Полтавщина. Практично всі видавництва регіону взяли участь у виставці. Їхню продукцію можна не лише роздивлятися, а й купити. Як і їхні гості-конкуренти, полтавські видавці не тільки показують товар лицем, але активно його продають.

«Книжковий рай», як журналісти вже встигли охрестити виставку-ярмарок «ПОШУК», триватиме в обласному центрі два дні.

Олександр Брусенський
На фото: 1. Директор обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко задоволена вдалим початком виставки. 2. Перед початком «ПОШУКа» для відвідувачів виступав оркестр Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка. Фото автора.