У Полтаві збунтувалися резервісти, запідозривши командування у привласненні їхніх грошей

30 березня у Полтаві збунтувалися резервісти – військовослужбовці оперативного резерву, які проходили збори військовозобов’язаних. Обурені люди влаштували акцію протесту – майже шестигодинний мітинг біля контрольно-перепускного пункту 179 навчального Центру війсь зв’язку ЗС України, що на вулиці Зіньківській.

Як повідомляють у військовій прокуратурі Центрального регіону України, причиною, чому збунтувалися резервісти, стало їхнє невдоволення нібито невиплатою їм грошового забезпечення у повному обсязі за час проходження зборів. Для з’ясування усіх обставин до протестувальників у погонах особисто прибув військовий прокурор Полтавського гарнізону Роман Бакало. Військовослужбовці розповіли йому, що отримали гроші за час проходження зборів у значно меншому обсязі, ніж їм обіцяли посадові особи військових комісаріатів. Зокрема, резервістам було обіцяно за місяць навчальних зборів виплату близько 3000 гривень для рядового складу та 3600 гривень сержантам.

Військовий прокурор вивчив фінансові документи і дійшов висновку, що виплати за час проходження зборів нараховані і проведені в повному обсязі. Він також роз’яснив резервістам порядок нарахування грошового забезпечення під час зборів. Учасники мітингу, стверджують у військовій прокуратурі, погодилися з його роз’ясненням, та припинили акцію протесту і роз’їхалися по домівках. А ті, хто залишився незадоволеним роз’ясненням, написали звернення до Полтавського зонального відділу військової служби правопорядку.

У своєму коментарі для «ПП» заступник начальника 179 навчального центру військ зв’язку підполковник Юрій Кривоніс розповів, що в Центрі проходили збори майже дві сотні військовозобов’язаних оперативного резерву другої черги. Саме вони і влаштували акцію протесту.

«З метою зняття напруження серед військовозобов’язаних та недопущення їх неконтрольованої протиправної поведінки командуванням частини було проведено додаткове роз’яснення вимог чинного законодавства щодо грошових виплат вказаній категорії особового складу. До проведення роз’яснення були також залучені військовий прокурор Полтавського гарнізону та начальник Полтавського зонального відділу Військової служби правопорядку ЗС України, – зазначив Ю. Кривоніс. – Під час спілкування було з’ясовано причину збурення особового складу: незнання та, як наслідок, неправильне трактування військовозобов’язаними свого статусу та порядку отримання ними належних грошових виплат».

Довідка «ПП»

Відповідно до наказу Міністра оборони України №80 від 12.03.2007 (зі змінами) військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють, за весь період зборів виплачують грошове забезпечення, виходячи з прожиткового мінімуму на 01.01.2018 року 1762 грн, а також добові за весь час перебування на зборах. А саме: рядовому складу 20% від добових (12 грн. за добу) – всього 360 грн., сержантському складу 30 % від добових (18 грн. за добу) – всього 540 грн., прапорщикам 35 % від добових (21 грн. за добу) – всього 630 грн.

Залишається лише дивуватися, чому військові комісаріати не пояснюють цього людям. Якби пояснювали, то, певно б, не збунтувалися резервісти.

Олександр Брусенський
Фото з Інтернету