У Полтавській міськраді опозиційні до Мамая депутати таки створили більшість

опозиційні до Мамая депутати

Сьогодні в Полтаві провели позачергову сесію Полтавської міськради, на якій опозиційні до Мамая депутати звільнили з посади секретаря міськради Оксану Деркач, а самого міського голову позбавили права вести засідання зборів депутатів.

З ініціативою проведення позачергової сесії виступила група депутатів, які надіслали О. Мамаю вимогу скликати позачергову сесію для вирішення питання перебування на посаді секретаря міськради О. Деркач, яку перед тим міська територіальна виборча комісія позбавила депутатського мандата. Попри це, вона й надалі продовжувала виконувати обов’язки секретаря. О. Мамай відхилив вимогу депутатів про скликання позачергової сесії, а планове засідання призначив на 21 вересня 2018 року. Опозиційні до Мамая депутати у відповідь на демарш градоначальника скликали «свою» сесію.

опозиційні до Мамая депутатиПеред початком засідання було чимало прогнозів щодо того, чи вдасться опозиції зібрати потрібну кількість депутатів, щоб відкрити сесію. Тим більше, що сам О. Мамай привселюдно заявив, що не прийде на це засідання, а якщо опозиційні до Мамая депутати таки проведуть сесію, то вважатиме це заколотом, яким має зацікавиться СБУ. Крім того, саме на сьогодні, коли мала розпочатися позачергова сесія, за розпорядженням градоначальника в обласному центрі оголосили проведення толоки з прибирання вулиць міста. На яку, попри нестерпну спеку, дружно вийшли практично всі службовці міськради. Проте проведенню сесії не зашкодила навіть чиновницька толока.

Опозиційні до Мамая депутати: «Прощавайте, Олександре Федоровичу!»

Очільник депутатської фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський у своєму коментарі для «ПП» ще до початку сесії висловив упевненість, що до зали прийде достатня кількість депутатів, що дозволить відкрити сесію. За його словами, ситуація в Полтаві через непрофесійне правління О. Мамая дуже загострилася, він стрімко втрачає підтримку не лише жителів міста, які втомилися жити в безладі і спостерігати, як через бездіяльність міського керівництва руйнується колись квітуче місто, але й своїх однодумців у міськраді.

Так і сталося: перед початком сесії зареєструвалися 25 депутатів, хоча для відкриття засідання достатньо було 22 голосів.

О. МамайЦікаво, що в сесійній залі з’явився і сам О. Мамай. Але реєструватися відмовився. Градоначальник, попри прохання ініціаторів скликання сесії зареєструватися, так і не поставив свого підпису в листі реєстрації. Натомість заявив, що не вважає сесію, якщо її проведуть, легітимною. А провести її не зможуть, був він упевнений, адже сесію відкриває міський голова. А він цього не зробить, бо за його підрахунками в залі немає більшості депутатів… Спірне питання вирішили на історичному прикладі революційного матроса Железняка: лідер фракції СДП Олександр Шамота заявив, що за дорученням ініціативної групи депутатів сесію відкриє він. Тож «Прощавайте, Олександре Федоровичу!», заявив, звертаючись до градоначальника, депутат, і відкрив сесію. У свою чергу О. Мамай ще раз викрикнув у мікрофон, що сесія незаконна і залишив залу…

Опозиційні до Мамая депутати звільнили секретаря міськради

опозиційні до Мамая депутатиЧерез те, що електронне голосування через систему «Рада» провести не вдалося (через «каверзи» апарату міськради, як заявив О. Шамота), опозиційні до Мамая депутати голосували поіменно за списком. Очевидно, розуміючи, що кожен їхній промах міська влада може використати на свою користь. Після підтвердження того, що в роботі сесії взяли участь 25 депутатів від фракцій БПП «Солідарність, «Рідне місто», СДП, ВО «Свобода», об’єднання «Самопоміч» та один із позафракційних депутатів, приступили до розгляду єдиного питання порядку денного: звільнення секретаря міськради О. Деркач та припинення її повноважень у виконкомі міськради. Голосували таємно. У результаті 22 депутати висловилися за звільнення колишньої депутатки із посади секретаря міськради. Про нову кандидатуру не ішлося, адже право її висування надано лише міському голові. Дотримуючись регламенту міськради і зважаючи на те, що міський голова пропозиції не вносив, опозиційна більшість вирішила закрити сесію. Питання обрання секретаря міськради обговорюватимуть на наступному засіданні.

Місцеві аналітики вже заявили, що «бліцкриг» опозиції вдався після того, як політичні партії на своїх з’їздах за народною ініціативою позбавили мандатів шістьох депутатів міськради, які перейшли до більшості, що підтримувала О. Мамая. Замість них сьогодні до міськради прийшли нові обранці, які й «витягли» опозицію. Цікаво, що на сьогодні керівництво Полтавської міськради фактично обезглавлено: крім звільнення секретаря міськради, раніше депутати вже звільнили й трьох його заступників…

Олександр Брусенський

Фото автора