У Полтавській ОДА вкотре посварили пальцем рейдерів

засідання антирейдерського штабу

В Полтаві відбулося засідання обласного антирейдерського штабу, який створено при Полтавський ОДА. Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, який його очолює, відкриваючи засідання, поінформував присутніх, що самі заявники на засідання не прибули.

На порядок денний засідання антирейдерського штабу було винесено три питання, які стосуються земельних відносин. І це недивно, адже спори за землю в умовах, коли в Україні все ще немає добре налагодженого механізму врегулювання земельних питань, на Полтавщині стають звичним явищем. Як і саме поняття «рейдерські захоплення» спірних земель або привласнення врожаю, на який претендують кілька сторін.

На розгляд засідання антирейдерського штабу винесли три питання про рейдерське захоплення

Цього разу члени антирейдерського штабу розглянули три звернення, які стосувалися, на думку заявників, саме рейдерських захоплень. Так, ГО «Кременчуцька правозахисна група» просила розглянути питання рейдерського захоплення земель та сільськогосподарської продукції на території Великобагачанського району. Випадок доволі резонансний, адже, за словами заступника начальника ГУ Нацполіції Полтавщини полковника поліції Дениса Захарченка, йдеться про напад групи осіб на охоронців поля 19 вересня 2018 року.

засідання антирейдерського штабу

«Нейтралізувавши» охоронців, нападники викосили і вивезли з поля площею 43 гектари увесь урожай кукурудзи. Правда, Д. Захарченко заявив, що не може детально поінформувати присутніх і представників ЗМІ про перебіг подій, посилаючись на таємницю слідства. Розгляд заяви члени штабу завершили тим, що вирішили звернутися до поліції з проханням дотриматися законності під час розслідування цієї справи…

Члени засідання антирейдерського штабу обговорили й результати перевірки ще однієї заяви, яка вже широко відома громадськості області. Мова про випадок у Карлівському районі, де дружина померлого 2016 року фермера от уже два роки поспіль намагається оформити 50 гектарів землі, які були передані в оренду її чоловікові, на себе.

Спір за право користування землею на території Халтуринської сільської ради Карлівського району точиться між ФГ «М. В. Щедрий лан» та ТОВ «Деметра агро-груп». Товариство, отримавши землю померлого фермера, передало її учасникам АТО. Хоча, як вважає дружина померлого фермера, вона має право й надалі використовувати цю землю. І навіть її засіяла.

Спеціалісти земельної інспекції при ГУ Держгеокадастру у Полтавській області перевірили законність використання цих земель. І, як було заявлено на засіданні антирейдерського штабу, встановили, що учасники АТО з ТОВ «Деметра агро-груп» мають законні підстави користуватися даними ділянками. Тож, вирішили учасники нинішнього засідання, всі спірні питання й надалі мають вирішуватися в суді.

Третім питанням на засіданні антирейдерського штабу розглянули заяву директора ПП «імені Калашника» І. І. Степаненка (Полтавський район) щодо порушення земельних прав підприємства. Зокрема, рейдерського захоплення понад 200 гектарів землі, яку до того обробляло підприємство . Члени штабу так само, заслухавши інформацію з цього питання, констатували, що судові перегони вже завершилися. І не на користь приватного підприємства. Є й рішення суду, що даними земельними ділянками має право розпоряджатися територіальна громада.

Підсумки засідання обласного антирейдерського штабу покаже час

Олександр Брусенський

Фото автора.