У Полтавській ОДА розбиратимуться – чи законно отримав «корочку» учасника бойових дій кременчуцький депутат?

посвідчення про статус учасника бойових дій

Як відомо, Полтавська область стала першою в Україні, де добровольцям, які брали участь в АТО, неадали статус учасника бойових дій. Відповідно, їм надані і пільги, якими користуються учасники бойових дій. Вони фінансуються із регіонального та міських бюджетів.

Для того, аби розглядати клопотання добровольців, які претендують на статус учасників бойових дій, створено спеціальну комісію. Її очолюють заступники голів Полтавської ОДА і облради Олег Пругло та Анатолій Ханко. На сьогодні комісія прийняла рішення про надання статусу учасника бойових дій майже двом десяткам полтавців, котрі брали активну участь у подіях на Сході країни. Цифра начебто і невелика, але заявки від добровольців продовжують надходити й надалі. Їх розглядають і ухвалюють рішення. Правда, не обходиться і без скандалів.

Як кременчуцький депутат забажав отримати статус учасника бойових дій

статус учасника бойових дій
Керівник Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області Валерій Довженко

Як розповів «ПП» керівник Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області, радник голови Полтавської ОДА Валерія Головка, член ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини» Валерій Довженко, наразі члени комісії розбираються із заявою про надання статусу учасника бойових дій одному із кременчуцьких депутатів. Той вирішив й собі отримати «корочку», посилаючись на свою участь, як добровольця, в АТО.

Але, каже В. Довженко, наразі шукача пільг запідозрили в неправдивих свідченнях і його справу можуть навіть передати до суду. Правда, після додаткового вивчення обставин отримання ним документів, які підтверджують участь депутата в бойових діях.

Прокоментував ситуацію і А. Ханко, який сам брав участь у подіях в зоні АТО і має статус учасника бойових дій.

“По цьому хлопцю вже було засідання, я тоді не голосував за нього, бо у мене виникли сумніви. Він розповідав про полк «Азов»… Я почав його детальніше розпитувати, бо зрозумів, що в нього якесь побіжне уявлення про АТО. Через це я тоді утримався від голосування, але всі інші проголосували за надання йому статусу добровольця…», – пригадав перебіг подій навколо депутатської заяви заступник голови Полтавської облради.”

Як з’ясувалося у подальшому, коли в Кременчуці тамтешні атошники дізналися про те, що депутат хоче отримати статус учасника бойових дій, вони дуже обурилися і зчинили галас.

Кременчуцькі учасники АТО стверджують, що депутат подав документи скориставшись своїми зв’язками

Ханко про статус учасника бойових дій
Анатолій Ханко: “Для мене учасник бойових дій, це людина з автоматом чи іншою зброєю, яка брала участь безпосередньо в бойових діях…”

«Після засідання комісії до облради звернулися хлопці з Кременчука, піднялася справжня буча… Звернулися низка атошних організацій Кременчука. Кременчуцькі учасники АТО написали листа на моє імя, в якому обурювалися рішенням щодо надання депутату статусу учасника бойових дій, який я передав до комісії облради, – переказує перипетії, пов’язані з подіями навколо добровольця А. Ханко. – У листі вони стверджували, що цей хлопець фактично не був в АТО, а користуючись зв’язками подав документи, комісія їх прийняла…

Учасників АТО з Кременчука це дуже обурило, адже й без того сьогодні є чимало “добровольців”, які отримали статус учасника бойових дій незаслужено, вважають вони. Приміром, побували всього кілька днів у відрядженні в зоні АТО… А тут депутат ще почав і пільги вимагати для себе одразу після рішення комісії. Тож хлопці обурилися, двічі приїжджали до Полтави, брали участь у засідання комісії…».

А. Ханко поділився й тим, що, коли на засіданні комісії розпитували претендетна на статус учасника бойових дій, одразу побачив, що плутається у відповідях на запитання.

«Я одразу побачив, що він «плаває»: розповідав, що нібито в зону АТО автомобілі перевозив тощо. Але для мене учасник бойових дій, це людина з автоматом чи іншою зброєю, яка брала участь безпосередньо в бойових діях, зіткненнях тощо…», – резюмує А. Ханко.

Як стало відомо редакції «ПП», зусилля учасників АТО із Кременчука, котрі рішуче виступили проти надання статусу учасника бойових дій тамтешньому депутату, не були марними. Вже незабаром знову скликають засідання комісії, яка надає статус учасника бойових дій добровольцям, де знову повернуться до справи кременчуцького депутата.

Олександр Брусенський

Фото автора