У Полтавському Краєзнавчому музеї виставили найдавніші християнські реліквії Полтавщини

У Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського сьогодні відкрили виставку «Найдавніші християнські реліквії Полтавщини». Експозицію присвятили річниці святкування Хрещення Київської Русі. Власне, самих експонатів працівники музею продемонстрували журналістам та першим відвідувачам небагато: близько двох десятків. Але вони унікальні тим, що донесли до нас атмосферу нашої історії і датуються кінцем Х – початком ХІ століть. Мовчазних свідків великої події – Хрещення Київської Русі – археологи знаходили у різних місцях Полтавщини. Зокрема й у обласному центрі, на Соборному майдані й у місці, де тепер утішає своїх грошовитих клієнтів ресторан «Іванова гора».

Хрещення Київської Русі в Україні відзначають із 28 липня 2008 року – в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Завдяки літопису «Повісті минулих літ» відомо, що саме він – Володимир Великий, починаючи з 988 року, почав хрещення Київської Русі. Першими до християнства привели жителів Києва, а після почалося хрещення людей у інших місцях Русі.

«Прийняття Християнства було важливим і для піднесення престижу Київської Русі, – розповів директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко. – Церква допомагала підвищувати рівень культури, мистецтва, літописання та архітектури. З поширенням християнства Візантійська література почала надходити до Русі. Тобто поширювалася писемність, що наблизило Київ до європейських держав».

Сьогодні у краєзнавчому музеї відбулося й розширене засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при управлінні культури Полтавської ОДА. А ще провели обласний науково-практичний семінар «Формування Державного реєстру та першочергові завдання щодо збереження та презентації пам’яток місцевого та державного значення».

Олександр Брусенський

На фото: експонати виставки; інформаційний стенд про історію хрещення Київської Русі; директор Полтавського краєзнавчого музею О. Супруненко демонструє експозицію з унікальними експонатами. Фото автора.