У Полтавському музеї авіації та космонавтики виставили експонати із зони АТО

Війна, яка четвертий рік поспіль триває на Сході України, наблизилась і до Полтави. На щастя, не в буквальному сенсі, і не через те, що в обласному центрі нині проживають чимало учасників АТ, та дислокуються військові частини, особовий склад яких брав участь у бойових діях. Про «гібридну» війну полтавцям тепер розповідатимуть унікальні експонати музейної експозиції, яку 19 липня презентували в музеї авіації і космонавтики. Ідея виставити на загал унікальні експонати, які назавжди помічені атмосферою бойових дій і стали мовчазними свідками трагічних подій на Сході, належить активістам низки громадських організацій. Її підтримали в музеї.

«Ми активно практикуємо створення експозицій із експонатів, які, безперечно, зацікавлять наших відвідувачів, але через брак площі їх зберігають у запасниках, – зазначив на відкритті виставки директор Полтавського музею авіації і космонавтики Андрій Пушкарьов. – Експозиція, яку створили з експонатів, що потрапили до музею із зони АТО, сприяє вихованню у молоді національної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь».

У музеї обіцяють, що, на відміну від інших тимчасових експозицій, нинішня матиме статус постійної. З її експонатами можуть ознайомитися всі бажаючі. І не лише ознайомитися, але й наче доторкнутися до пам’яті про трагічні події на Сході України, де вже загинуло майже дві сотні кращих синів Полтавщини. Експонати – зразки зброї, уламки ворожих реактивних снарядів, прапори бойових частин української армії з автографами бійців і командирів, предмети спорядження, дещо з трофеїв, унікальні фотографії із зони бойових дій тощо,- нагадуватимуть відвідувачам про те, наскільки в нинішній час крихкі й умовні поняття миру та безпеки. До речі, як розповів кореспонденту «ПП» один із учасників АТО, військовий капелан отець Валерій (він передав до музею оригінальні речі із зони бойових дій), він плекає думку щодо окремого майданчика, де можна буде виставити зразки бойової техніки. Приміром, танк. Одна така бойова машина, обпалена вогнем війни на Сході, каже панотець, уже чекає, коли її доставлять до Полтави. Оглядовий майданчик можна облаштувати на внутрішньому дворі музею, пропонує він.

Не лише гостями виставки, але й її учасниками стали ветерани АТО, які першими побачили нову експозицію. Прийшли на відкриття й воїни 18-ї окремої бригади армійської авіації, яка дислокується в обласному центрі. Вертолітники бригади ледь не щодня літають у зону АТО. Директор музею А. Пушкарьов мріє, що завдяки цим людям, котрі ризикували життям на передовій і не зі спогадів ветеранів знають, що таке війна, експозиція музею розширюватиметься. Нові цікаві експонати в музеї зі вдячністю приймуть і поповнять ними унікальну експозицію, що нагадуватиме нам про те, якою ціною дістається незалежність і суверенітет молодої держави.

Олександр Брусенський

На фото: директор Полтавського музею авіації і космонавтики Андрій Пушкарьов; військовий капелан Валерій Титаренко; воїни 18-ї окремої бригади армійської авіації. Фото автора.