У Полтавському музеї авіації і космонавтики виставили особисті речі відомих радянських авіаторів – земляків полтавців

Сьогодні у Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили виставку «Дарунки закоханих у небо», яку приурочили до Всесвітнього дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

В експозиції, яку відкрили за присутності численних гостей – родичів авіаторів, котрі передали музею їхні речі та документи, представників громадськості обласного центру, журналістів, воїнів Полтавського гарнізону тощо, можна побачити чимало унікальних речей, які не лише належали відомим землякам полтавців, але й повертають нас в атмосферу неспокійних передвоєнних 30-40-х років. Особисті речі, фотографії, нагороди, документи тощо відомих радянських військових авіаторів, чиї корені тісно пов’язані з Полтавщиною, – Михайла Глущенка, Івана Оніщенка, Катерини Олійник, Олексія Костенка тощо. Ці та інші експонати працівники музею, який очолює Андрій Пушкарєв, до музею передали не лише рідні льотчиків, але й полтавці, котрі цікавляться історією рідного краю, людьми, які його уславили та збирають все, що може пролити світло на долю наших земляків, котрі самовіддано служили Батьківщині. За словами А. Пушкарєва, експозиція виставки суттєво поповнилася експонатами, котрі принесли до музею полтавці В. Скрябін, В. Дворянов, М. Моргун, В. Шостак, Л. Саприкіна, В. Тітенко, І. Лотиш, Ю. Худяк, В. Лазарєв та інші полтавці.

Своїми спогадами про авіаторів 30-40-х років, які уславили наш край і назавжди увійшли до його історії, на відкритті виставки поділилися дочка І. Оніщенко Зінаїда Мордвінова, котра розповіла про свого батька-льотчика, який загинув уже у перші повоєнні роки у авіакатастрофі. Про видатних полтавців, чиї імена пов’язані з розвитком вітчизняної авіації та ракетобудування розповіла Ольга Окара, яка працювала разом з видатним конструктором Володимиром Челомеєм. Унікальну колекцію значків з авіаційної тематики передав для виставки полтавець, полярний льотчик Володимир Моргун тощо.

Експонати виставки – старі польотні карти, шлемофони,бойові нагороди, льотні книжки, моделі літаків, захисні окулярі льотчиків, листі та документи 30-40 років минулого століття тощо, розповідатимуть гостям музею про радянську епоху та її людей, котрі не шкодували власного життя задля захисту своєї Батьківщини, підняття її могутності та щасливої долі для прийдешніх поколінь.

Олександр Брусенський
Фото автора