У Полтавському районі найдорожчими для пацієнтів будуть огляди психіатра і нарколога

Медична реформа

Медична реформа в Україні ще офіційно не запущена, але механізм встановлення платних послуг для населення Полтавщини в районних лікарнях вже набуває обертів. Так, після оприлюднення проекту розпорядження голови Полтавської ОДА щодо введення платних послуг на зубопротезування в Хорольській ЦРЛ, з’явилося розпорядження про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються Полтавською центральною районною клінічною лікарнею.

Медична реформа і тарифи на платні медичні послуги

Тарифи на платні медичні послуги в Полтавській ЦРЛ охоплюють лабораторні, діагностичні та консультативні послуги, які надаються громадянам, якщо вони звернуться до медиків без направлення сімейним лікарем. Заплатити доведеться і за профілактичні огляди при прийомі на роботу, видачу довідок, приміром, на придбання зброї, отримання водійській посвідчень тощо. Необхідність встановлення платних медичних послуг і чергового коку до знищення гарантованої Конституцією безплатної медицини, в Полтавській ОДА обґрунтовують тим, що «в умовах дефіциту бюджетних коштів, необхідно враховувати, що платні послуги, що надаються населенню державними та комунальними закладами охорони здоров’я, згідно чинного законодавства, є важливим джерелом додаткових коштів для системи охорони здоров’я.

Медична реформа

Проект розпорядження голови облдержадміністрації

Враховуючи зазначене, та у зв’язку із зверненням Полтавської центральної районної клінічної лікарні, Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються Полтавською центральною районною лікарнею». Тарифи на платні медичні послуги, які включені до проекту розпорядження, розраховані на підставі поданих лікувальним закладом розрахункових матеріалів…».

З проектом розпорядження голови Полтавської ОДА можна ознайомитися за посиланням www.adm-pl.gov.ua

Олександр Брусенський