У школах відбулися випускні вечори

23 червня у школах Полтавщини відбулися випускні вечори. Цього дня випускники шкіл востаннє прийшли до своїх навчальних закладів, яким віддали 11 років учнівського життя. Разом із батьками й учителями вони згадали, як набували в цих стінах знання, що стануть для них надійним капіталом у дорослому житті, як зростали, дорослішали, робили перші несміливі кроки, приймали перші самостійні рішення…

І хоча випускні вечори як офіційне свято відсутнє в нашому календарі, але вони – з традиційним прощальним вальсом, спогадами про цікаве й насичене шкільне життя, мріями про майбутнє, сподіваннями та прихованим смутком від розставання зі школою та вчителями – традиційно щороку збирають на шкільних подвір’ях сотні людей.

У Полтаві й Кременчуці випускні вечори зустріло більше медалістів, ніж торік

2018 року в Полтаві зі школою розпрощалися 1285 учнів випускних класів.

 

У міському управлінні освіти кажуть, що цьогорічний випуск одинадцятикласників свідчить про напружені й результативні зусилля як учнів, так і педагогів, яких вони докладали, щоб успішно подолати тернисту дорогу до знань. Підтвердження цього – 57 золотих та 34 срібних медалей, які здобули випускники обласного центру. Це на сім нагород більше, ніж полтавські учні отримали торік.

А в департаменті освіти виконкому Кременчуцької міськради повідомили, що в наддніпрянському місті цього року закінчили школи 833 випускників. 28 із них зустріли випускні вечори із золотими, ще 20 – зі срібними медалями.

Випускні вечори: вишукані сукні, хвилювання, ресторани

У Полтаві випускні вечори в школах розпочали в другій половині дня. У актових залах навчальних закладів, орендованих приміщеннях зібралися не лише винуватці свята – випускники 2018 року, але й їхні батьки, друзі, знайомі, вчителі, представники влади тощо. Звісно, що головна увага була приділена випускникам. Незабутні й неповторні шкільні роки для цих схвильованих хлопців та дівчат залишилися в минулому. А вони вже змінили шкільну форму на «дорослий» одяг. Як водиться, дівчата прийшли на випускні вечори у вечірніх сукнях, хлопці – у ділових костюмах з краватками.

Після офіційної частини і традиційного шкільного вальсу випускники, яких уже не називають школярами, вирушили на вечірки до ресторанів і кафе, які заздалегідь замовили їхні батьки. Отже, прощавай школо! Здрастуй, доросле життя!

Олександр Брусенський
Випускники Полтавської ЗОШ №11 на подвір’ї школи та разом із директоркою Валентиною Олейніченко. Випускники Полтавської ЗОШ №29 крокують на випускний вечір. Фото автора