У центрі Полтави поєднали Схід і Захід

21 січня в Корпусному парку було велелюдно. Кількасот полтавців зібралися на заклик місцевих патріотів, щоб відзначити День соборності й традиційно створити «Ланцюг єдності».

Щоправда, календарне свято в Україні припадає на 22 січня. Однак цього разу вирішили зробити виняток, скориставшись тим, що неділя ще й календарний День обіймів. Та й погода подарувала майже весняну сонячність. Загальний настрій був піднесено радісний, адже зустрілися однодумці – ті, для кого Україна – не порожній звук, а любов до неї – не просто слова. І особливо приємно, що було багато дітей і молоді, для яких такі заходи стають складовою культури.

– Полтава традиційно святкує День соборності «живим ланцюгом», – сказав співорганізатор патріотичного заходу, депутат міської ради Юліан Матвійчук. – У масштабах усієї країни це важливо. Україна розмаїта: має багато культур, мов, діалектів у своєму прошарку… Через те, що ми щось недоговорювали, мало спілкувалися, тепер маємо війну на Сході України. День соборності буде поштовхом для того, щоб зарядити позитивом і об’єднавчим фактором усю Полтаву і всю країну. Тільки так ми можемо побудувати сильне й незалежне суспільство і правову державу. Гуртуймося разом! Слава Україні!

 

«Живий ланцюг єдності» вибудували символічно – із заходу на схід (чи навпаки) вулиці Соборності, наголосивши тим самим, що Схід і Захід України завжди будуть разом.

Усі дружно скандували: «Слава Україні!», «Одна, єдина соборна Україна!» та «Схід і Захід – разом!».

Майоріли українські прапори, розгорнули й величезне синьо-жовте полотнище, яке тримали близько 20-ти людей. Партійної символіки не було: активісти вирішили, що цей захід не потребує політичних акцентів.

– Справді вийшло гарне свято, – сказав учасник «Ланцюга єдності», громадський активіст Володимир Зайцев. – Зійшлися різні люди, багато з них об’єднані подіями Помаранчевої революції та Революції гідності. Дуже подобаються такі акції, адже вони пробуджують дух єдності й відчуття того, що ми можемо бути сильними. На жаль, на цьому заході я не побачив представників міської влади, є тільки кілька депутатів-«свободівців»… Це може свідчити лише про одне, що влада ігнорує такі патріотичні заходи…

 

Коли люди дружно взялися за руки, у небо здійнявся квадрокоптер, за допомогою якого було відзнято масштабне дійство. Того ж дня відео із записом «Ланцюга єдності» з’явилося в Інтернет-мережах, і тепер його можуть побачити в Україні і в усьому світі.

Такий подарунок – заклик до єднання – зробили полтавці до Дня Соборності України.

Людмила ПЕРЕДЕРІЙ.
Фото автора