У Зінківському районі злісні неплатники аліментнтів прибирають вулиці

неплатники аліментнтів

Сьогодні неплатники аліментів зазнають багатьох обмежень, згідно нового закону про посилення відповідальності за несплату аліментів. На Полтавщині набирає обертів боротьба із тими, хто не сплачує аліменти на дітей. І не лише в теоретичній площині. Приміром, як недавнє створення регіонального штабу боротьби з аліментниками, але й в практичній. Правда, до боргової ями справа ще не дійшла, а от примусове залучення боржників до прибирання вулиць, уже застосовують.

Такий прецедент створено у Зіньківському районі, де місцевий районний суд за поданням виконавчої служби присудив двом чоловікам примусові громадські роботи тривалістю по 120 годин кожному. Один із чоловіків заборгував кинутій родині майже 55 тис. грн, інший – понад 48 тис. грн. несплачених аліментів. Отже, за рішенням суду неплатники аліментнтів тепер мають працювати на громадських роботах. Зокрема, прибирати вулиці. Кошти, отриманні від виконання суспільно корисних робіт підуть на утримання дітей.

Законодавством вносені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Вони передбачають, що неплатники аліментнтів, які мають заборгованість протягом півроку можуть бути притягнені до виконання суспільно-корисних робіт на термін від 120 до 240 годин.

«Неплатники аліментнтів мають заборгованість зі сплати аліментів 54 911 грн. та 48 541 грн. відповідно. За ухилення від сплати аліментів судом накладено адміністративні стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт кожному боржнику», – поінформував начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Користувачі соціальних мереж вже підрахували, що при мінімальній зарплаті в Україні, яка з 1 січня 2018 року дорівнює 3723 грн на місяць, навіть при восьмигодинному робочому дні за 120 годин примусових робіт неплатники аліментнтів зможуть заробити всього малу дещицю заборговано…

За інформацією «ПП», 19 березня в Полтаві відбудеться розширене засідання регіонального штабу з контролю за станом виконання органами ДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області рішень про стягнення аліментів.

Олександр Брусенський