Убивство учасника АТО намагаються «замаскувати» під самогубство?

капітан

Історія із загибеллю на Полтавщині капітана С., учасника бойових дій, який шість разів перебував у зоні АТО, цими днями знову опинилася в центрі уваги громадськості. Не в останню чергу через те, що з’явилися нові подробиці в цій справі, про яку офіційно правоохоронці воліють не говорити. За офіційною версію 26-річний капітан наклав на себе руки, вистріливши з табельного пістолета собі в голову. За неофіційною – офіцера убили трьома пострілами в потилицю. Останню версію оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат від Полтави Сергій Каплін.

«Вбили хлопця, капітана ЗСУ, який 6(!!!!!) разів був в АТО, вбили трьома пострілами в потилицю. Поліція кваліфікує самогубство. А начальнику (начальнику поліції Полтавщини полковнику Олегу Беху – авт.) дали генерала! Детально… У одній з військових частин застрелили хлопця трьома пострілами в потилицю, застрелили простого пацана. Застрелили, бо він, за нашою інформацією, бачив як вивозили зброю для продажу. Новий генерал кваліфікував це як самогубство. Мати хлопця задає питання генералу: як це… три отвори в потилиці, яке самогубство? А новий генерал поліції мовчить, відвертаючи голову. Ми беремо під свій контроль цю справу, ми поборімося за цю просту матір, за цього покійного простого хлопця…», – написав 4 серпня нардеп.

У цій історії справді дуже багато таємничого, тож слова С. Капліна одразу викликали чималий резонанс у соціальних мережах. Найбільше тих, хто взяв участь у обговоренні, зацікавило те, що про вбивство заговорили лише в серпні 2017 року, хоча на фото з місця трагедії видно, що загиблий офіцер капітан у зимовому одязі лежить на снігу… Пояснення цьому можна знайти у повідомленнях зі зведень поліції Полтавщини, де в січні сповіщали, що в одній із військових частин Миргорода покінчив життя 26-річний капітан, вистреливши собі в голову. Кореспонденту «ПП» С. Каплін учора пояснив, що зайнявся цією «зимовою» справою, бо матір загиблого офіцера звернулася до нього з проханням допомогти лише цими днями. Після того, як зневірилися, що правоохоронці таки докопаються до істини і назвуть речі своїми іменами.

Свої «п’ять копійок» у історію дивного самогубства, яку зробив надбанням широкої громадськості полтавський нардеп, вже додали й у Генеральному штабі ЗС України. Майже одразу після безапеляційної заяви С. Капліна щодо вбивства офіцера Збройних Сил, яке намагаються подати як самогубство, радник Генштабу Альона Вербицька зазначила, що загиблий не є військовослужбовцем ЗС України, а служив у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України.

«Судячи з наданої Вами інформації, загиблий військовослужбовець перебував на службі й “бачив як вивозили зброю для продажу”, тож питанням його загибелі повинна була в першу чергу займатися Військова прокуратура, адже це сфера їх повноважень. Було-б добре скористатися наданим Вам правом, як депутату Верховної Ради України, та зробити депутатський запит у Військову прокуратуру України, або ж у Генеральну прокуратуру України, щоб вникнути в суть справи. Тоді б точно не виникло такого непорозуміння…», – порадила нардепу речниця Генштабу.

До справи про «самогубство» долучились і столичні журналісти, котрі так само намагаються встановити істину і вже звернулися до головного військового прокурора Анатолія Матіоса з проханням взяти цю справу під особистий контроль. Той не забарився з відповіддю і запевнив, що журналістів запросять до військової прокуратури і ознайомлять зісправою.

«По результатах прошу надрукувати об’єктивний пост про все що ви прочитаєте і побачите. Так буде правильно і об’єктивно…», – зазначив А. Матіос.

Отже, справа про таємничу загибель офіцера в Миргороді, інформація про яку ледь не розчинилася у навалі схожих повідомлень, знову на слуху громадськості. Можливо, це допоможе відновити справедливість та назвати речі своїми іменами…

Олександр Брусенський
Фото з Інтернету.
Для збільшення зображення –
натисніть на фото