«Україна – не живодерня»: на захист «братів наших менших» у Полтаві протестували захисники тварин

Україна – не живодерня

20 липня в обласному центрі біля приміщення міськради волонтери та активісти громадських організацій, які опікуються захистом бездомних тварин, провели акцію «Україна – не живодерня» проти жорстокого поводження з тваринами в Україні.

Активісти вийшли на вулицю, щоб приєднатися до Всеукраїнської акції «Україна – не живодерня», яку сьогодні провели у кількох містах – Києві, Львові, Миколаєві, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі, Сумах, Охтирці тощо.

Участники акцій зібралися, щоб висловити свої вимоги:

  1.  Припинити масове вбивство бездомних тварин в Миколаєві та інших містах;
  2. Покласти край бездіяльності поліції, судів і органів влади в питаннях захисту тварин;
  3. Покарати шкуродерів.

Сьогодні в 23 містах пройшла акція «Україна – не живодерня»

Приводом для протесту захисників тварин сталі події в Миколаєві, де уночі 16 липня в комунальному підприємстві «Центр захисту тварин» умертвили понад півтори сотні дорослих собак і цуценят, яких там утримували. Масове вбивство тварин в Миколаєві, як активісти вже охрестили цю трагічну подію, викликало неабиякий розголос та обурення жорстоким поводження з беззахисними тваринами в українському суспільстві. Захисники тварин не безпідставно побоюються, що кривавий сценарій у Миколаєві дасть поштовх для початку знищення безпритульних тварин і в інших містах.

Ініціювали акцію протесту в Полтаві «Україна – не живодерня» зоозахисні організації «Барбоскіни», «Юний європеєць» та «Право на життя»

ініціатор акції в Полтаві «Україна – не живодерня»
Марія Паршин, волонтер ГО «Барбоскини»

«Це однозначно сталося через безкарність людей, котрі наважилися на масове знищення тварин у Миколаєві. У нас на сьогодні все ще немає зоополіції. Принаймні, в Полтаві. В Києві нібито хочуть її створити . Але й звичайна поліція не притягує винних у жорстокому поводженні з тваринами. Навіть після того, що сталося у Миколаєві, де спалили у крематорії приспаних тварин – майже живцем, ніхто не притягнутий до відповідальності, – пояснила журналістам мету акції «Україна – не живодерня» в Полтаві Марія Паршин, волонтер ГО «Барбоскини». – І ситуація там складається така, що навіть тих тварин, які ще там залишилися, так само готуються знищити. Тому ми вийшли на акцію протесту проти такого варварського і жорстокого поводження з тваринами. Ми намагаємося привернути увагу і полтавської спільноти до цієї проблеми. З тим, щоб подібне не повторилося у Полтаві…».

Чи насправді полтавська влада може повторити кривавий миколаївський сценарій? Більшість з тих, хто взяв участь в акції, ствердної відповіді не дають, як і не беруться прогнозувати можливий перебіг подій в обласному центрі. Деякі волонтери і активісти поділилися тим, що занепокоєні інформацією, яка останніми днями поширюється в соціальних мережах щодо нібито агресивності бездомних собак, які «гуляють» вулицями Полтави. Можливо, припускають вони, таким чином міська влада готує громадську думку до необхідності знищення безпритульних тварин, та виправдання своїх дій в разі, якщо таке станеться.

«Україна – не живодерня» в м. Полтаві
Акція протесту проти жорстокого поводження з тваринами «Україна – не живодерня»
організатор акції в Полтаві «Україна – не живодерня»
Ольга Жуковська, активіст БО «Право на життя»

«Тварини не винні в тому, що вони опинилися на вулиці через недбалість своїх господарів та байдужість громадськості до проблеми. На щастя у нас в Полтаві немає таких прецедентів і тут більш-менш налагоджена робота між волонтерами та комунальними службами і міської владою. Конфлікти, які були – в минулому, – вважає Ольга Жуковська, активіст БО «Право на життя». – Але ще багато попереду роботи, щоб з безпритульними тваринами поводилися по-людські. Ми бачили, що через те, що проблема з тваринами не вирішувалася, в місті з’явилося дуже багато бездомних тварин. Але, якщо десь років десять тому в Полтаві, за підрахунками комунальних служб, було не менше дев’яті тисяч бездомних тварин, то нині близько трьох тисяч. Скорочення вдалося досягти завдяки початку масової стерилізації тварин. Як владою, так і волонтерами. Які, до речі, часто проводять стерилізацію тварин власним коштом…».

Акція «Україна – не живодерня» в Полтаві
Учасники акції «Україна – не живодерня» збирають підписи

Під час акції «Україна – не живодерня» її учасники збирали підписи під зверненням до президента України з вимогою припинити знущання над безпритульними тваринами в Україні, запобігти їхньому масовому вбивству в Миколаєві та інших містах, притягнути до відповідальності тих, хто наче живодери, поводяться з «братами нашими меншими».

 

 

Олександр Брусенський

Фото автора