Унікальний музей у Полтаві поповнився двома експонатами з Південної Кореї

Унікальний музей у Полтаві

Полтавські спортсмени-гирьовики, які брали участь у чемпіонаті світу з гирьового спорту, що проходив у столиці Південної Кореї Сеулі 15-19 листопада 2017 року, повернулися не лише з медалями, але й з… гирями.

Заслужені майстри спорту Ігор Гавришко, Олег Коломієць та майстер спорту міжнародного класу Ярослав Сушко, котрі вибороли срібні медалі на чемпіонаті світу в Сеулі з гирьового спорту, на згадку про знаменну подію привезли до Полтави дві гирі – точні копії спортивних снарядів, якими вони змагалися на чемпіонаті. Нелегкі «сувеніри» вони подарували своєму тренеру-наставнику Олегу Морозу, який готував їх до світових змагань.

Унікальний музей у Полтаві

Кореспонденту «ПП» сам О. Мороз розповів, що дуже зрадів подарунку від хлопців, які уславили не лише Полтаву, але й Україну на чемпіонатів світу в Сеулі. Одна з гир зайняла своє місце в унікальному і єдиному в Україні музеї гір, який відкрито в Полтавській державній аграрній академії, де і тренуються полтавські гирьовики під наставництвом О. Мороза.

«Гирі, які привезли із собою хлопці, – точна копія 32 кілограмових гир, якими виконували спортивні вправи на чемпіонаті спортсмени, – розповів О. Мороз. – Правда, вони важать не 32 кг, а всього… вісім, адже всередині порожні. Такі гирі універсальні, бо їхню вагу можна змінювати. У Сеулі одна така гиря коштує 22 долари США. Одну із привезених нашими чемпіонами гир помістили, як експонат, у нашому музеї. Вона свідчитиме про чергову перемогу полтавців-гирьовиків. Іншу передали до спортивного залу. Її використовуватимуть для тренувань дівчата…».

До речі, першими, хто побачив гирі із Сеулу в музеї, були члени китайської делегації, які днями відвідали Полтавську державну аграрну академію. А полтавські гирьовики наразі готуються до турнірів у Львові і Харкові.

Олександр Брусенський


Фото із сторінки О. Мороза у Фейсбуці