Уряд обіцяє: перші ОТГ отримають землю вже в березні

31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, за яким Держгеокадастр до кінця 2018 року має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Уряд обіцяє, що ОТГ, які першими розпочнуть процес оформлення документів, отримають землю вже в березні.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів заявив: «Я обіцяв, що земля об’єднаним громадам буде передана, і це буде виконано. Від завтра жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення (щодо земель у межах об’єднаних громад. – Ред). Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ. – Ред.). За це настане чітка кримінальна відповідальність».

Раніше прилеглою до сіл землею розпоряджалися органи центральної влади. Тепер ОТГ зможуть на свій розсуд розпоряджатися землею, вирішувати, де будуть розташовуватися промислові, сільськогосподарські об’єкти, впроваджувати плани розвитку територій. Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадастр відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самігромади.

Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, повідомив, що 665 уже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тис. га землі. За його словами, передача землі громадам відбуватиметься в чотири етапи:

1) ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру;

2) проводиться інвентаризація земель, які до цього не були передані у користування;

3) реєстрація проінвентаризованих ділянок у державному кадастрі;

4) передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Уряд неипросто обіцяє, але й створив відповідний сайт

Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт otg.land.gov.ua і відкрито гарячулінію для консультацій: 0 800 50 25 28.

«Інвентаризація земель розпочнеться одразу й триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, уже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити», – сказав Максим Мартинюк.

Принагідно зазначимо, що одним із ініціаторів розробки законопроеккту №7118, який і запроваджує новий порядок, є нардеп від Полтавщини Олег Кулініч. Правда, противники нововведення заявляють, що це – нова афера.

Зокрема, голова фонду муніципальних реформ “Магдебурзьке право”, народний депутат України 4-х скликань Михайло Поживанов у своєму блозі написав: «В Україніназріває нова «цікава» афера, пов’язана з землею. Вона полягає в замаскованій передачі в приватні руки частини угідь. Оскільки мораторій на продаж землі все ще діє, знайдено спосіб розпорядитися землею без порушення мораторію. А щоб відволікти увагу, передачу землі зацікавленим особам подадуть під соусом модної нині децентралізації. Мовляв, земля буде належати об’єднаним територіальним громадам. Питання тільки в тому, кому будуть належати самі ці громади, існування яких йде врозріз з нормами Конституції».

Земельна тема в Україні — не просто больова точка

Це великий абсцес, здатний спричинити гангрену, страшнішу від газової. Бо думки в суспільстві діаметрально протилежні, позиції непримиренні, а від вирішення “земельного” питання залежить наше майбутнє.

За матеріалами інтернет-публікацій.

Фото з інтернету.