В Білорусі місцеві пошуковці знайшли останки стрілка-радиста, уродженця Кременчука

уламки радянського бомбардувальника

Білоруське інформагентство БЕЛТА повідомило про те, що в лісотехнічному господарстві «Вигонівське», що на території Національного парку «Біловезька пуща», тамтешні пошуковці знайшли уламки радянського бомбардувальника дальньої дії ДБ-3Ф (після модифікації літак відомий, як бомбардувальник Іл-4 – авт.).

Уламки радянського бомбардувальника, який використовували у перші роки Другої світової війни, в тому числі і під час нальотів на Берлін в серпні 1941 року, виявили пошуковці історико-патріотичного загону «Авіапошук-Брест». Літак із останками одного із членів екіпажу знайшли на триметровій глибині в болоті на території заповідника.

По номерах двигуна і фюзеляжу уламків радянського бомбардувальника вдалося встановити склад екіпажу військового бомбардувальника

Архівні дані свідчать, що літак міг бути збитий або зазнати катастрофи в перші дні війни. За свідченнями архівних даних, які знайшли в Подільському архіві, що поблизу Москви, літак з трьома членами екіпажу вилетів на завдання – бомбити німців в Смоленській області 24 червня 1941 року. Тоді з польоту не повернувся стрілець-радист 212 бомбардувального полку сержант Вовк Карп Платонович, 1919 року народження, уродженець Полтавщини. Саме його останки пошуковці і підняли з болота. Інші двоє членів екіпажу зуміли вибратися з підбитого літака і повернулися до своїх. Останки сержанта передали до найближчої сільради, де і були перепоховані з почестями в братській могилі.

уламки радянського бомбардувальника
Літак ДБ-3Ф та його пізніша модифікація Іл-4

В документах, які підняли разом із уламки радянського бомбардувальника, вказано, що рідні К. Вовка проживали в місті Крюков-на-Днепре (Кременчук) на вулиці Енгельса (нині Різдвяна), б.3. Працівники Кременчуцького музею авіації і космонавтики почали пошук рідних К. Вовка.

Олександр Брусенський (за матеріалами Інтернет)