В. Головко закликав слідчих СБУ повернути вилучені документи ДП «Чутове» і вибачитися перед його керівником

ДП «Чутове»

На Полтавщині черговий скандал навколо підприємства ДП «Чутове», яке, можливо, опинилося у полі зору рейдерів.

Державне підприємство «Чутове» спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових культур та насіння олійних культур. Спірна ситуація там триває вже майже два роки, відколи там змінили керівника підприємства. Але тепер стало відомо, що у протистоянні за право контролювати підприємство, з’явилася нова інформація. Зокрема, про те, що один із Донецьких судів дозволили провести обшук та вилучити документи з цього державного підприємства.

З цієї нагоди голова Полтавської ОДА Валерій Головко навіть провів спеціальну нараду, на якій розглядали ситуацію, яка склалася навколо ДП «Чутове». На своїй сторінці у Фейсбуці з цього приводу керівник регіону написав таке:

«Сьогодні провів термінову нараду з приводу незаконних дій навколо ДП «Чутове». Його два роки очолює Сергій Хмара, який звернувся по допомогу до обласної влади. Проти нього правоохоронні органи ведуть слідчі дії, суди Донеччини виносять ухвали про обшуки і вилучення документів, йому погрожують невідомі по телефону. При цьому саме завдяки Хмарі підприємство почало працювати у плюс: отримувати нормальні врожаї, справно сплачувати податки. З цього приводу є дані аудиту і відповідні цифри у представників Держфінінспекції та Фонду держмайна. Підкреслю, що колишній керівник ДП «Чутове» Андрій Дуленко, який довів підприємство до жалюгідного стану, нині гуляє на свободі.

Про цю ситуацію доповідатиму сьогодні Прем’єр-міністру України. Вважаю дії СБУ щодо ДП «Чутове» та Сергія Хмари незаконними і такими, які паплюжать державну політику, направлену на сприяння розвитку бізнесу. Вважаю, що правоохоронні органи повинні повернути всі вилучені документи у підприємства та вибачитися перед керівником. Крім того, наполягатиму на службовому розслідуванні щодо посадових осіб, які допустили незаконні дії навколо ДП «Чутове»

Відповідно до Положення про обласну робочу групу, всі наявні матеріали з порушеного питання буде надіслано до Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Кабінету Міністрів України з пропозицією розглянути ситуацію, що склалась навколо ДП «Чутове» на черговому засіданні комісії.

Раніше ПП повідомляла про спроби рейдерського захоплення інших аграрних підприємств в Полтавській області…

Олександр Брусенський
На фото: засіднання спеціальної наради, яка розглядала ситуацію навколо ДП «Чутове».