В Миргороді модернізувати котельні для опалення міста будуть коштом платників податків Європейського Союзу

міжнародну технічну допомогу

Нині Полтавщині активно надають міжнародну технічну допомогу різні закордонні представництва, що свідчить про інвестиційну привабливість регіону та її рейтингові позиції поміж інших регіонів України.

Про це на сьогоднішній нараді в Полтавській ОДА заявила директор обласного департаменту економічного розвитку Інна Іщенко. За її інформацією, у 2017 році в області діяли 27 проектів міжнародної технічної допомоги (для порівняння, у 2016 році – 17 проектів, в 2015 – 14 проектів, а в 2014 році – 9 проектів).

Інна Іщенко

Основними напрямками освоєння коштів міжнародної технічної допомоги стали розвиток урядування та громадського суспільства (11 проектів), впровадження енергоефективних заходів (11 проектів), охорона здоров’я (6 проектів). Торік міжнародну технічну допомогу області надавали Швейцарія, ФРН, США, Канада, Японія, ЄС, Міжнародний банк реконструкції і розвитку тощо. Доповідачка назвала їх найбільшими «донорами» Полтавщини.

Крім реалізацій грантових проектів в Полтавській області ведеться робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій. Так, станом на кінець 2017 року в області реалізуються шість проектів, котрі фінансуються міжнародними фінансовими організаціями. Більшість із них направлені на впровадження енергоефективних заходів. Приміром, проект «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO.)», що буде фінансуватися Європейським Союзом; проекти із залученням коштів Європейського інвестиційного банку для будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка міста Кременчука, облаштування полігону твердих побутових відходів на Деївській горі (Кременчук); проект з підтримки реалізації енергоефективних заходів у бюджетних будівлях наддніпрянського міста тощо.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який брав участь у нараді, закликав керівників територіальних громад активніше брати участь у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Та наголосив, що у 2018 році змінено умови цього конкурсу:

«Звертаюся до керівників об’єднаних територіальних громад, районних рад, райдержадміністрацій: якщо ви уважно спостерігали за новим Положенням про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, то помітили внесені зміни. Ми прибрали неінноваційні напрямки, такі як заміна дверей, вікон, утеплення будинків, ремонт дахів. Натомість увели напрямки, які стосуються впровадження IT-технологій: це той же електронний документообіг, програма «Безпечне місто» тощо. Ви можете отримати співфінансування з обласного бюджету. Тож чекаємо на ваші проекти, адже конкурс вже розпочався…», – сказав О. Біленький.

Олександр Брусенський

Фото автора.