В Національному природному парку «Пирятинський» з-під снігу повилазили… чорні жаби

жаби

Працівники Національного природного парку «Пирятинський» цими днями, коли почалося активне пробудження природи, звернули увагу на появу жаби незвичного – чорного кольору.

Про це розповіла співробітниця парку Надія Миленко на своїй сторінці у Фейсбуці. На фото, яке розміщено в мережі, можна побачити жабу незвичного кольору – чорного. Хоча, вона мала б бути сірого відтінку.

«Ропуха звичайна сіра – найбільша ропуха, що зустрічається в Європі. Вид занесене до Додатку III «Конвенції з охорони дикої флори і фауни та природного середовища існування в Європі» (категорія «види, що підлягають охороні») та до «Червоного Списку хребетних Міжнародного союзу охорони природи (МСОП)».

Проживання цієї земноводної красуні-жаби пов’язане з водоймами тільки в сезон розмноження. Решту життя проводить у різноманітних біотопах (ліси, парки, рідше орні землі, пасовища), віддає перевагу вологим місцям. Активна зазвичай в нічний час та у вологу погоду. Вдень переховується у сховищах: під коренями, каменями, хмизом, листяною підстилкою та ін. Саме тому – малопомітна…», – написала Н. Миленко.

Олександр Брусенський

Фото із сторінці у ФБ Національного природного парку «Пирятинський»