В Оржицькому районі уже знищено понад п’ять тисяч свиней

В головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомили про завершення знищення свиней в фермерському господарстві «Плехів-Агро», де кілька днів тому виявили вірус африканської чуми свиней (АЧС).

Як вже повідомляла «ПП», спочатку від АЧС там загинуло 48 свиней. Після встановлення карантину навколо господарства, падіж тварин не припинився і від смертельної хвороби загинули 661 свиня. За рішенням Оржицької РДА, в селі Плехів на території ФГ «Плехів-Агро», де утримувалося понад п’ять знищення свиней тисяч тварин, почали знищувати і спалювати свиней. «Операцію» з евтаназії тварин, за інформацією спеціалістів обласного управління Держпродспоживслужби, завершено. Всього утилізовано методом знищення свиней спаленням 5125 голів свиней, загальною вагою 416154 кг.

Крім фермерського господарства, де лютує АЧС, свиней вилучали і знищували з домогосподарств у селі Плехів. Зокрема, в чотирьох домогосподарствах вилучили і знищили 20 свиней. Решту селян зобов’язали надати письмове підтвердження того, що в їхньому господарстві свиней знищення свиней не утримують.

«На сьогодні свині в епізоотичному осередку (ФГ «Плехів – Агро») та в зоні захисту (с. Плехів) відсутні. З метою моніторингу клінічного стану свинопоголів’я в зоні нагляду обійдено 693 двори, обліковано 126 голів свиней, які на даний час клінічно здорові, загибель не спостерігається. Проведено 720 роз’яснювальних бесід, розповсюджено 167 інформаційних листівок та пам’яток. Ситуація знаходиться на контролі Держпродспоживслужби області та району, робота по ліквідації спалаху АЧС в неблагополучному пункті продовжується», – повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Олександр Брусенський
Фото ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Для збільшення зображення –
натисніть на фото