В Оржицькому районі в дитячому садочку поселилася змія

змія

12 квітня на своєї сторінці у Фейсбуці Олена Ігнатенко розповіла про те, що в роздягальні дитячого садка села Лукім’я Оржицького району оселилася… змія. У садку, коли побачили непрохану гостю, переполошилися і запанікували, бо таке сусідство з дітьми нічого доброго не віщувало…

Змія уподобала для проживання будівлю, де розташовані одночасно місцева школа і дитячий садочок, написала О. Ігнатенко. Як вижити небезпечну гостю ніхто, схоже, до пуття не знає. Єдине, що запропонували місцеві чиновники, так це закрити садок на 10-денний карантин. І, взагалі, хто має вигнати змію із садка, незрозуміло. Як виявилося, таких спеціалістів село Лукім’я не має.

Змія поводиться чемно

Сьогодні стала відома реакція керівництва школи в будівлі якої й досі непогано почувається змія. Зокрема, директорка школи Світлана Колісник розповіла журналістам “Коло”, що поки із “гостею” в школі і дитячому садку вживаються мирно. Ніхто нікого не образив.

На думку педагогів, в дитячому садку перебуває полоз жовточеревий, яких в селі дуже багато

До школи приїжджали спеціалісти ДСНС, котрі хотіли сфотографувати гостю, але та втекла від рятувальників. Припускають, що змія, яка належить до виду неотруйних змій, заповзла до садка на зимівлю. Тож, незабаром, чекають в школі, коли почнеться шлюбний період і остаточно потепліє на вулиці, змія сама залишить приміщення…

змія
Змія, яка оселилася в дитячому садочку

Довідка «ПП»: Змія – полоз жовточеревий, найчастіше мешкає у відкритому степу, чагарниках, біля доріг, болотистих місцевостях. В періоди засухи оселяється біля річок та боліт. Для сховищ плазун використовує тріщини в землі, нори гризунів, низько розташовані дупла.

Живиться полоз жовточеревий гризунами не більшими за ховрахів, невеликими птахами та їх яйцями, ящірками, рідше іншими зміями. Полює в денний час. Здобич хапає на ходу, притискає до землі та поїдає, часто навіть не задушивши.

Зимові схованки змія залишає наприкінці квітня — на початку травня. В липні самка полоза відкладає яйця, а наприкінці серпня — на початку вересня з’являється потомство. На зимівлю плазуни можуть збиратися в одному місці до 10 осіб.

Полоз жовточеревий надзичайно агрезивний плазун. При наближенні небезпеки не ховається, а згортається спіраллю, на зразок отруйних змій, шипить та нападає на ворога. Здаден стрибати до 2 м., намагаючись завдати удару в обличчя. Цей вид змії кусає сильно, до крові. Серйозної шкоди людині заподіяти не здатен.

Олександр Брусенський

Фото з інтернету