В Полтаві перед початком зустрічі Трампа і Путіна провели акцію на підтримку Олега Сенцова

Олег Сенцов: акція на підтримку політв'язнів в Полтаві

16 липня в Полтаві перед початком зустрічі Трампа і Путіна провели акцію на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова. 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів.

Підтримати бранців Кремля, сьогодні прийшли на майдан біля театру ім. М. Гоголя кілька місцевих активістів. Акція справді виявилася нечисельною.

Олег Сенцов: акція підтримки в Полтаві
Олена Гончаренко

З цього приводу Олена Гончаренко, директорка ГО «Полтавська платформа», де ініціювали акцію, так пояснила причини, через які полтавці не відгукнулися на заклик активістів і не взяли участі в заході:

«Так виходить, що в Полтаві, як і в багатьох інших містах, на подібні заходи приходять в основному журналісти… Ми розуміємо, що сьогодні робочий день, акцію проводимо в робочий час. Але організувати та провести акцію у більш зручний час не завжди вдається. Чому сьогодні і чому саме в такий час? Тому що сьогодні відбувається зустріч президентів США Трампа та РФ Путіна. Звісно, ці акції небагаточисельні, але вони привертають увагу до себе, свідчать про те, що ніхто не забутий. Олег Сенцов і його доля бентежить українців.”

Олег Сенцов голодує понад 60 діб

За її інформацією, громадські активісти «Полтавської платформи» долучилися до глобальної ініціативи проведення акцій на підтримку Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля по всьому світу. Першу і другу акції вони провели, коли розпочався чемпіонат світу з футболу. Тепер уже чемпіонат закінчився, але війна проти України триває. За цей час, підрахували активісти, на Сході України поранено понад півсотні людей, 14 загинуло…

Олег Сенцов: акція підтримки в Полтаві
16 липня в Полтаві провели акцію на підтримку Олега Сенцова

«Наші вимоги дуже прості: випустити політичних в’язнів – українських громадян, які зараз перебувають у Російській федерації. Нарешті припинити війну проти України, яка триває вже п’ятий рік. І, звісно, сьогодні ми хочемо, щоб Олег Сенцов був звільнений. Він вже голодує понад 60 діб», – заявила О. Гончаренко.

Активісти налаштовані і далі підтримувати Олега Сенцова

Перед недіючим фонтаном, посередині якого височить скульптура Марусі Чурай, активісти розгорнули плакат з вимогою звільнити Олега Сенцова, роздавали плакати всім, хто забажав узяти участь у акції, провели нетривалий мітинг тощо. Поміж учасників заходу журналісти помітили чоловіка з українським прапорцем у руці, який відрекомендувався Олександром Андрусенком. Він – переселенець із Криму, підприємець. До Полтави переїхав у 2014 році, одразу після окупації Криму.

Олег Сенцов: акція на підтримку в Києві
Олександр Андрусенко, учасник акції на підтримку Олега Сенцова в Полтаві, переселенець з Криму

«Я вже брав участь у акції на підтримку Олега Сенцова та політв’язнів у Києві. Учора дізнався, що акція на підтримку моїх земляків-кримчан проходитиме і в Полтаві, вирішив теж узяти участь. Необхідно підтримати хлопців. Хай вони знають, що про них пам’ятають і роблять усе можливе, щоб їх звільнити. Також висловити свою позицію щодо окупації Криму, порядків, які нині там встановлено тощо. Думаю, що Путіну наплювати на проблему українських політв’язнів. Головне, щоб вони і Олег Сенцов не забуті в Україні», – пояснив свою позицію кримчанин.

Громадські активісти заявляють, що налаштовані і надалі підтримувати українських бранців Кремля і вимагати їхнього звільнення.

Олександр Брусенський

Фото автора