В Полтаві провели обласний фестиваль театрального вертепного дійства «Різдвяна феєрія»

Різдвяна феєрія

Сьогодні в обласному центрі продовжилися святкові заходи з нагоди Різдва Христового. Зокрема, за сприяння управління культури Полтавської ОДА та Полтавської єпархії УПЦ КП в місті відбувся обласний фестиваль вертепних колективів «Різдвяна феєрія». Для участі в заході до Полтави приїхали творчі колективи з районів області, щоб взяти участь у театралізованому  вертепному дійстві.

«Різдвяна феєрія»
«Різдвяна феєрія» в Полтаві

За традицією учасники фестивалю «Різдвяна феєрія» зібралися біля Свято-Успенського кафедрального собору, де перед початком фестивалю провели святкове богослужінні, яке відправив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Опісля гурти колядників, співаючи разом колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» ходою, яку очолив владика Федір, рушили до Театрального майдану.

Організатори свята облаштували там сцену, на якій і розігралося вертепне дійство «Різдвяна феєрія». Почалося воно виступом владики Федора, який звернувся з привітальним словом до полтавців, котрі зібралися біля обласного театру. Не оминув архієпископ Полтавський і Кременчуцький воїнів,

котрі і в цей святковий день боронять цілісність України в зоні АТО:

 

«Наша згуртованість допоможе нам перемогти ворога. Наші воїни мужньо стоять. У нас сьогодні свято, а вони продовжують оберігати нас і наше небо, щоб тут не літали снаряди. Ми про них маємо пам’ятати і все робити, щоб наша Батьківщина розквітала. Дякую всім, хто взяв участь у цьому дійстві. Дякую управлінню культури, за таку подвижницьку роботу в організації цього фестивалю, який став традиційним…».

Відкрили вертепне дійство «Різдвяна феєрія» юні учасники творчого колективу Наталії Май. На  Театральному майдані, куди прийшли сотні жителів обласного центру, лунали колядки, народні пісні, театралізовані вистави тощо у виконанні аматорських колективів. Там же майстри народної творчості розгорнули виставки своїх творів тощо.

Олександр Брусенський

 

Фото і відео автора