В Полтаві відгомонів дитячий фестиваль «Великодня писанка»

Великодня писанка

«Великодня писанка» – так назвали міський дитячий фестиваль, який традиційно, з 2012 року, проводять в обласному центрі напередодні Великодня.

В міру наближення Великодня полтавці можуть майже щодня ставати учасниками або свідками численних заходів, які міська влада, релігійні общини, громадські організації тощо, влаштовують у місті. От і 5 квітня, коли ласкаві промінчики весняного сонця, здається вперше по-справжньому прогріли вулиці обласного центру, Полтавська міська рада організувала проведення на Театральній площі міського дитячого фестивалю композицій «Великодня писанка».

Фестиваль «Великодня писанка» – добра традиція, яка об’єднує полтавців, навколо свята духовного очищення – підготовки до Великодня.

Великодня писанка
Начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому Леся Марталішвілі задоволена – свято вдалося!

Участь у дійстві «Великодня писанка», яке привернуло увагу багатьох полтавців, взяли практично всі навчально-виховні та позашкільні заклади Полтави. Їхні представники розгорнули святкові експозиції на які виставили свою рукотворну святкову «продукцію» на Великодню тематику. Переважно, власноруч розмальовані писанки – від звичайних яєчок, до гігантських поролонових, майстерно вишиті рушники та серветки, паски, картини тощо.

Порядкували біля експозицій юні господарі, одягнуті у національне вбрання. І не тільки українського народу, але й одяг народів Європи та навіть Японії.

Поважна комісія, до складу якої входив і Полтавський міський голова Олександр Мамай, оглядала кожну експозицію і оцінювала майстерність її виготовлення.

Перше місце за найкращу експозицію фестивалю «Великодня писанка» дісталося Полтавській ЗОСШ №24 та Полтавському спеціалізованому НВК №10. Гран-прі завоювали Полтавський спеціалізований НВК №86 та Полтавська гімназія №13.

Великодня писанка
Так проходив фестиваль «Великодня писанка» у Полтаві

Представники міської влади зазначали, що фестиваль «Великодня писанка» – добра традиція, яка зародилася в обласному центрі, об’єднавши полтавців, як юних, та і дорослих, навколо цікавої справи – підготовки до Великодня. Свята духовного очищення та весни.

Великодня писанка
Так проходив фестиваль «Великодня писанка» у Полтаві

Олександр Брусенський

Фото автора