В Полтаві жителі кількох районів вимагали біля ОДА повернути їм дороги

ремонт доріг

Жителі Котелевського, Полтавського та Новосанжарського районів сьогодні провели біля Полтавської ОДА мітинг з вимогою до чиновників нарешті розпочати ремонт доріг в їхніх районах, де, за їхніми словами, нині фактично дороги, в звичному розумінні цього слова, відсутні.

На мітинг до обласного центру близько чотирьох десятків представників Котелевського, Полтавського та Новосанжарського районів приїхали, щоб довести до обласної влади плачевний стан з дорогами. Хоча, підкреслювали оратори, доріг у цих районах між населеними пунктами в звичному понятті взагалі немає. Рештки асфальтового покриття зійшли з них разом зі снігом навесні. Відтоді, стверджували мітингувальники, ремонт доріг так і не почався. Навіть ямковий, який дорожники традиційно починали після танення снігу.

Це привело до того, що стало неможливо добратися не лише до Полтави але й до сусіднього села чи райцентру. Адже через зруйноване дорожнє покриття перевізники відмовляються їздити до сіл. А представник Новосанжарського району, який представляв учасників АТО, розповів, що в цьому районі не лише геть зруйновані дороги, але вже почали й руйнуватися мости. Приміром, демонстрував він фотографії, на одному з мостів утворилися щілини завширшки… 14 см., що ставить під загрозу життя тих, хто наважується їхати мостом.

Ремонт доріг, за словами мітингувальників, так і не розпочався

ремонт доріг
Мітинг біля Полтавської ОДА з вимогою розпочати ремонт доріг

Жителі Котелевського району нарікають на те, що сьогодні через поганий стан доріг вже неможливо дістатися з їхнього райцентру до Полтави.

«У нас забрали уже все – лікарні, школи, Будинки культури тощо, – говорила на мітингу одна із мешканок району. – Тепер забирають і дороги. Ситуація складається така, що нині машина швидкої допомоги до сіл не може доїхати то тих «колдобинах, якими суцільно вкриті дороги. А якщо медики таки і дістануться села, то може статися так, що буде запізно…».

Юрій Бублик про ремонт доріг на Полтавщині

ремонт доріг
Юрій Бублик

Мітинг, як дізналися журналісти, було організовано активістами, наближеними до народного депутата Юрія Бублика. Саме із районів його виборчого округу та рідного села Ковалівка, що в Полтавському районі, до Полтави сьогодні приїхали протестувальники.

Сам Ю. Бублик також взяв участь у мітингу. А трохи раніше він прокоментував для «ПП» ситуацію з дорогами на Полтавщині. За словами нардепа, ця проблема нині «аж кричить» полтавцям, адже ситуація настільки загострилася з ремонтом доріг, що сьогодні вже неможливо доїхати від села до села. Доріг або взагалі вже немає, або від них залишилися лише шматки асфальту та ямки на кожному метрі, поділився депутат.

«Я розумію, що обласна влада сьогодні зайнята вирішенням більш амбіційних та пропагандистських проектів. Приміром, як відродження Полтавського аеропорту, – говорив Ю. Бублик. – Справа ця потрібна, звісно. Але ж, як щодо питання про ремонт доріг. Які вже є й надалі будуть відсовувати на задній план, то як полтавці зможуть дістатися до Полтавського міжнародного аеропорту? У такому разі свій аеропорт необхідно будувати в кожній територіальній громаді, інакше через недоступність аеродрому у Полтаві, він втрачає сенс…».

Учасники мітингу вимагали від полтавської влади звіт про використання їх податків, що були виділені на ремонт доріг

Учасники мітингу вимагали від влади прозвітувати про витрату чималих грошей – їхніх податків, які виділені на ремонт доріг на Полтавщині. Покласти край негідній практиці проведення тендерів на ремонт доріг, які майже одразу після проголошення скасовують і призначають нові. Урешті-решт це призводить до того, що ремонт доріг та укладання асфальту починається восени, коли ллють дощі. Копійка – ціна такій роботі і практиці чиновників, обурювалися протестувальники.

ремонт доріг
Мітинг в Полтаві

Вони зажадали від голови Полтавської ОДА Валерія Головка та директора обласного департаменту капітального будівництва Тимофія Голбана прозорого звіту про використання грошей на ремонт доріг, та їхніх планів щодо початку відновлення доріг на Полтавщині.

Олександр Брусенський

(Фото автора)