В Полтавській ОДА зустрілися з активістами чорнобильських організацій

зустріч з активістами чорнобильських організацій

25 квітня, в переддень, коли в Україні відзначатимуть 32-гу річницю роковин Чорнобильської трагедії, в Полтавській ОДА відбулася зустріч з активістами чорнобильських організацій, які приїхали до обласного центру майже із всіх районів області.

Зустріч з активістами чорнобильських організацій проходила в залі, де проходять апаратні наради у голови Полтавської ОДА. На захід запрошені учасники ліквідації аварії ЧАЕС, чию молодість обпалив підступний невидимий ворог – радіація. Активістам вручили квіти та Почесні грамоти від Полтавської ОДА. Перед ними виступили посадовці, котрі розповіли про головні засади, якими в своїй діяльності керуються очільники області. Та про реалізацію програми соціального захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

На зустріч з активістами чорнобильських організацій завітали посадовці департаментів та облдержадміністрації

зустріч з активістами чорнобильських організацій

Разом із заступником голови Полтавської ОДА Миколою Білоконем на зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС прийшли керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

Зокрема, директор обласного департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко розповіла, що на Полтавщині успішно розвивається соціальна підтримка наших земляків, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також їхня підтримка та забезпечення додатковими соціальними гарантіями здійснюються в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.

Соціальна підтримка учасників ліквідації аварії ЧАЕС

зустріч з активістами чорнобильських організацій
Микола Стеценко (Кременчук) – ліквідатор аварії на ЧАЕС. Рядовим пожежним прибув в зону аварії в 1986 році.

Так, 2018 року на ці заходи з обласного бюджету виділено 6,9 млн. грн., що на 17% більше ніж торік, та вдвічі більше ніж у 2016 році. Коштом обласного бюджету фінансується пільгове медичне обслуговування чорнобильців, Продовжується практика проведення виплати разової матеріальної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2000 грн.

У квітні 2018 року цю допомогу отримали удови 1381 померлих чорнобильців. Виплату батькам на дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2000 грн. на кожну дитину. Передбачено також провести до Міжнародного дня захисту дітей тощо.

Зустріч з активістами чорнобильських організацій дала можливість ліквідаторам аварії на ЧАЕС розповісти представникам обласної влади про свої проблеми. Зокрема вони рекомендували більше уваги приділяти беззаперечному виконанню законних пільг, які держава надала чорнобильцям тощо.

Олександр Брусенський

Фото автора.