Приватні перевізники й влада: хто кого?

страйк приватних перевізників через вартість проїзду

Приватні перевізники м. Полтави вимагають від влади збільшити тарифи на проїзд у міському транспорті. Але депутати Полтавської міської ради заявляють, що слід дотриматися законної процедури узгодження.

Перевізники оголосили акцію протесту й 4 грудня зменшили кількість транспорту в обласному центрі на 20, а сьогодні – на 50%.

Це вже не перша акція протесту приватних перевізників через вартість проїзду: Див. ПП: “Страйк приватних перевізників у Полтаві: на зупинках автобуси шикувалися в чергу за… пасажирами”

Щоб не трапилося колапсу, на вулиці Полтави виїхав увесь наявний комунальний транспорт. Полтавці добиралися на роботу в переповнених салонах, але не пішки. Як кажуть: у тісноті, та не в обіді…

Секретар міської ради Олександр Шамота сказав, що не сприймає мову ультиматумів. І попередив: недобросовісні перевізники в Полтаві не працюватимуть, влада розриватиме з ними угоди.

страйк перевізників у Полтаві через вартість проїзду
м. Полтава, 5 грудня: ситуація на дорогах через страйк перевізників

О. Шамота про страйк і вартість проїзду в Полтаві

«Ну що ж. Транспортного колапсу, слава богу, не трапилося, хоча дехто й дуже старався. Сьогодні зранку ми випустили на вулиці максимально можливу кількість комунального транспорту, аби полтавці як можна менше відчули саботаж перевізників

Відмоніторюємо порушників, готуємо приписи і будемо розривати договори з тими, хто вирішив замість конструктивну піти шляхом шантажу. На їхні маршрути буде оголошений конкурс…

…У 2019 році має запрацювати й електронний квиток, документи для цього проекту вже підготовлені. Більшість провідних українських міст давно відмовилася від незручних та нерентабельних маленьких маршруток. Очевидно, що цим шляхом маємо піти і ми, але платити 8 грн за душегубку полтавці не будуть.»

Полтавці можуть залишитися напризволяще, якщо влада не домовиться з перевізниками

Доки влада і приватні перевізники ведуть переговори щодо вартості проїзду в Полтаві, звичайті водії допомагають тим, хто не може добратися зранку до роботи.

підвезу - флешмоб Андрія Колодочки

Багато полтавських водіїв виявили неабияку людяність у цій складній ситуації, долучившись до акції «Підвезу». Її в соцмережі ініціював Andrey Kolodochka. Він запропонував водіям підвозити на роботу чи навчання тих, із ким буде по дорозі. Водії прикріплюють наліпки на лобове скло з написом «Підвезу» і підвозять бажаючих абсолютно безкоштовно.

Отже, за словами О. Шамоти, транспортного колапсу через черговий страйк приватних перевізників не сталося. Полтавська влада вживає всі заходи, щоб вирішити це питання та домовитися з перевізниками щодо вартості проїзду.

ЗІНАЇДА МАТЯШОВА

Фото з інтернету