Вечір-реквієм, присвячений Героям Небесної Сотні “Воїни світла у наших серцях”

Воїни світла

“Воїни світла у наших серцях” – таку назву мав вечір-реквієм, присвячений Героям Небесної Сотні. Захід відбувся у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Звучав вірш уродженки Великобагачанського району Полтавщини Тетяни Домашенко «Небесна сотня воїнів Майдану». До речі, саме завдяки цьому віршу полтавки у масовий обіг і увійшло словосполучення «Небесна сотня». Зворушливо з вуст ведучої заходу – завідувачки відділу соціокультурної діяльності Юлії Крамарєвої звучав уривок з дитячої книги Галини Кирпи «Мій тато став зіркою». Демонструвалася книжково-ілюстративна виставка «Освячені Господньою любов’ю ми є і будемо – бо вічно тут були!».

Воїни світла
Олеся Васецька демонструє рукопис вірша Тетяни Домашенко Небесна сотня воїнів Майдану

Про Героїв Небесної Сотні – полтавців на вечорі “Воїни світла у наших серцях” розповіла науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського обласного краєзнавчого музею Олеся Васецька. Спогадами поділились засновник Полтавської сотні «Самооборони Майдану», депутат міськради Юліан Матвійчук. А також активний учасник Революції Гідності, член Президії Полтавської обласної ГО «Майдан», перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» Олег Пустовгар.

Воїни світла
Промовляє воїн російсько-україської війни Юліан Матвійчук

Він також підбив підсумки здійснення на Полтавщині всеукраїнського історико-просвітницького проекту Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Майдан: усна історія». Регіональними громадськими партнерами з його реалізації на Полтавщині стали обласне об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та обласна суспільна телерадіокомпанія «Лтава».

Воїни світла
Виступає Олег Пустовгар

Протягом 2016 року її журналісти Сергій Блавацький і Олександр Бобошко спільно із волонтерами Полтавської «Просвіти» збирали відеоспогади від полтавських учасників Майдану. «Ми дійшли не тільки до вузького кола дослідників чи популяризаторів історії, але й охопили просвітницькою працею якнайширшу телерадіоаудиторію. Отож, найважливішим підсумком проекту вважаю створення та трансляцію на «Лтаві» тематичних телевізійних та радіопередач», – зазначив Пустовгар. Він сповістив, що протягом 2017 року за участю наших земляків, у ефір вийшло близько двадцяти цікавих телепередач-спогадів проекту «Майдан: усна історія». Радіослухачам запропонували 39 передач «Нова доба».

«Кожен бажаючий може переглянути або прослухати ці спогади тоді, коли йому зручно, – повідомив учасникам вечора Олег Пустовгар, – аби зберегти пам’ять про ті революційні місяці «Просвіта» зініціювала оприлюднення цих передач на офіційному сайті «Лтави».

Воїни світла
Учасники вечора-реквієм “Воїни світла у наших серцях”

За словами Олега Пустовгара, зібрані матеріали передано до архіву УІНП. На їх основі там створять онлайн-архів усіх записів очевидців, писатимуть наукові дослідження, оприлюднюють у ЗМІ, документалістиці тощо. А ще створюють книжкові збірки – у друкованому та електронному форматі. По кілька примірників двох із них – «Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності» та «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» Олег Пустовгар подарував обласній бібліотеці та навчальним закладам, учні яких відвідали вечір-реквієм “Воїни світла у наших серцях”. За його словами, ця серія книг буде продовжена випуском про події Майдану в регіонах, зокрема й на Полтавщині. На основі записаних спогадів волонтери Полтавської «Просвіти» уклали для УІНП «Хроніку Революції Гідності на Полтавщині. Полтавський вимір».

Прес-центр Полтавського
обласного товариства «Просвіта»
258 перегляди(ів)