“Воїни світла у наших серцях” – таку назву мав вечір-реквієм, присвячений Героям Небесної Сотні. Захід відбувся у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Звучав вірш уродженки Великобагачанського району Полтавщини Тетяни Домашенко «Небесна сотня воїнів Майдану». До речі, саме завдяки цьому віршу полтавки у масовий обіг і увійшло словосполучення «Небесна сотня». Зворушливо з вуст ведучої заходу – завідувачки відділу соціокультурної діяльності Юлії Крамарєвої звучав уривок з дитячої книги Галини Кирпи «Мій тато став зіркою». Демонструвалася книжково-ілюстративна виставка «Освячені Господньою любов’ю ми є і будемо – бо вічно тут були!».
Про Героїв Небесної Сотні – полтавців на вечорі “Воїни світла у наших серцях” розповіла науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського обласного краєзнавчого музею Олеся Васецька. Спогадами поділились засновник Полтавської сотні «Самооборони Майдану», депутат міськради Юліан Матвійчук. А також активний учасник Революції Гідності, член Президії Полтавської обласної ГО «Майдан», перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» Олег Пустовгар.
Він також підбив підсумки здійснення на Полтавщині всеукраїнського історико-просвітницького проекту Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Майдан: усна історія». Регіональними громадськими партнерами з його реалізації на Полтавщині стали обласне об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та обласна суспільна телерадіокомпанія «Лтава».
Протягом 2016 року її журналісти Сергій Блавацький і Олександр Бобошко спільно із волонтерами Полтавської «Просвіти» збирали відеоспогади від полтавських учасників Майдану. «Ми дійшли не тільки до вузького кола дослідників чи популяризаторів історії, але й охопили просвітницькою працею якнайширшу телерадіоаудиторію. Отож, найважливішим підсумком проекту вважаю створення та трансляцію на «Лтаві» тематичних телевізійних та радіопередач», – зазначив Пустовгар. Він сповістив, що протягом 2017 року за участю наших земляків, у ефір вийшло близько двадцяти цікавих телепередач-спогадів проекту «Майдан: усна історія». Радіослухачам запропонували 39 передач «Нова доба».
«Кожен бажаючий може переглянути або прослухати ці спогади тоді, коли йому зручно, – повідомив учасникам вечора Олег Пустовгар, – аби зберегти пам’ять про ті революційні місяці «Просвіта» зініціювала оприлюднення цих передач на офіційному сайті «Лтави».
За словами Олега Пустовгара, зібрані матеріали передано до архіву УІНП. На їх основі там створять онлайн-архів усіх записів очевидців, писатимуть наукові дослідження, оприлюднюють у ЗМІ, документалістиці тощо. А ще створюють книжкові збірки – у друкованому та електронному форматі. По кілька примірників двох із них – «Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності» та «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» Олег Пустовгар подарував обласній бібліотеці та навчальним закладам, учні яких відвідали вечір-реквієм “Воїни світла у наших серцях”. За його словами, ця серія книг буде продовжена випуском про події Майдану в регіонах, зокрема й на Полтавщині. На основі записаних спогадів волонтери Полтавської «Просвіти» уклали для УІНП «Хроніку Революції Гідності на Полтавщині. Полтавський вимір».