Вибори 2019. За кого голосувати

Вибори 2019

Презентація результатів аналізу програм політичних партій та онлайн-інструменту “Вибори 2019: За кого голосувати?” відбулася 09 липня у Полтаві. Відтепер українські виборці витратять всього 15-20 хв для того, щоб ознайомитися з позиціями політичних партій під час дострокових парламентських виборів.

Протягом останніх двох років ГО “Центр UA” чотири рази об’їхала країну з публічними консультаціями по виборчій, медичній та освітній реформах. Під час кожної такої зустрічі фіксували чіткий запит переходу від емоційної до раціональної політичної конкуренції. Але справитися з усіма програмами партій, а це понад 100 тис. знаків у програмах лише у топ-12 політичних сил, у сучасних умовах дуже складно. Тому ми вирішили допомогти українським виборцям, які хочуть зробити раціональний вибір.

ГО “Центр UA” допомагає виборцям зробити усвідомлений вибір

Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій (згідно із трьома загальнонаціональними рейтингами). Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

Вибори 2019: Голосуйте відповідально

“Ми вважаємо, що поінформований виборець – це основа для незворотніх змін для країни. Чи не вперше на виборах Україна переходить від конкуренції облич та емоцій до конкуренції програмах. Але програми можуть не виконувати тому, якщо їх ніхто не читає, не моніторить їхнє втілення та не вимагає виконання. Цей інструмент – це шанс українців виправити цю ситуацію, підготуватися до дня виборів та 21 липня зробити раціональний вибір. Все, що потрібно, виділити час одного вечора, зайти на сайт та відкрити програмні позиції партій у тих сферах, які вас найбільше цікавлять. А після ознайомлення пройти тест.

Що цікаво відмітити, що іноді лідери політичних партій публічно висловлюють кардинально протилежну програмії партії позицію”, — зазначає регіональна представниця ГО Центр UA в Полтавській області Альона Гончаренко.

Презентація результатів аналізу програм політичних партій та онлайн-інструменту “Вибори 2019: За кого голосувати?”

Скачать (PDF, Неизвестный)

Aльона Гончаренко,

ГО “Центр ЮЕЙ”, 095 02 64 775

alenav.goncharenko@gmail.com