Як відбулися вибори Президента України на Полтавщині

Вибори Президента України на Полтавщині й загалом в Україні відбулися в цілому спокійно. За повідомленням Нацполіції, зафіксовано понад 1600 порушень. Наймасовішим порушенням було оприлюднення результатів голосування: виборці показували, фотографували й викладали у соцмережах свій бюлетень. На цьому, до речі, «попався» кандидат у Президенти України О. Ляшко, тепер йому загрожує покарання. Крім того, зафіксовані випадки невчасного відкриття виборчих дільниць (із запізненням на кілька хвилин), голосування без паспортів, відсутність виборців у списках, поява підозрілих людей із якимись списками біля дільниць. Але спостерігачі сходяться на думці, що істотно вплинути на результати голосування ці порушення не можуть.

У Полтавській області зафіксовано 74 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Вони теж неістотні.

вибори Президента України на Полтавщині 2019
Як проходили вибори Президента України на Полтавщині 2019

Явка виборців по Україні становила 63,52%. Найактивнішими були виборці у Волинській (68,35%), Київській (66,49%), Тернопільській (66,1%) областях. На вибори Президента України на Полтавщині з’явилося 65,84% громадян. Проголосувало 732 тисячі виборців із 1,1 млн, внесених до списків. Найбільше виборців було на дільницях обласного центру. Найгірша явка на ТВО № 151 (Гребінка, Пирятин, Чорнухи, Лохвиця, Заводське, Гадяч).

Особливістю цьогорічних виборів є активна участь у виборах молоді. Цілком прогнозовано лідирує Володимир Зеленський. Поки що підраховано трохи більше половини бюлетенів. У Зеленського понад 30% голосів. На другому місці чинний Президент України (16,52%). На третьому місці Юлія Тимошенко (13,08%).

Масово свої голови за П. Порошенка віддали жителі Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, а також закордонні дільниці. Схід проголосував за Ю. Бойка (що теж цілком прогнозовано).

Вибори Президента України на Полтавщині 2019: ДВК 531228
Вибори Президента України на Полтавщині 2019: ДВК 531228

А ось вибори Президента України на Полтавщині продемонстрували значну підтримку Ю. Тимошенко. Загалом у нашому регіоні лідирує теж В. Зеленський (35,25%), але на другому місці Ю. Тимошенко(16,18%), П. Порошенко – третій (10,6%).

Підрахунок голосів усіх, хто з’явився на вибори Президента України на Полтавщині, триває.