Відпочинок дітей загиблих полтавців – учасників АТО: непростий шлях до українського «Артеку»

відпочинок полтавських дітей в «Артек Буковель»

2 липня із Полтави на відпочинок до Карпат, в «Артек Буковель» відбула група дітей, чиї батьки загинули в зоні АТО. Організувати відпочинок дівчаток та хлопців, котрі відтепер ростуть без батьків, вдалося завдяки зусиллям волонтерів та матеріальній допомозі небайдужих полтавців.

Вчора зранку біля Полтавської ОДА можна було побачити з десяток дітлахів та кілька дорослих з речами. Діти, як і водиться, безтурботно бавилися на сходах солідної установи, а дорослі стурбовано поглядали на годинника… Усі вони чекали автобуса, щоб вирушити у подорож до Карпат, де у дитячому оздоровчому таборі «Артек Буковель» на них вже чекали ті, хто мав організувати відпочинок юних полтавців.

Заступник голови ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Олексій Кабушко розповів, що завдяки його енергії та наполегливості вдалося знайти гроші на відпочинок в українському Артеку для 70 дітей із різних регіонів України. Довелося докласти чимало зусиль і полтавським волонтерам, щоб відправити «своїх» дітей до Києва, де їх зустрінуть столичні колеги-волонтери і повезуть до Івано-Франківська.

Нелегкий шлях до «Артек Буковель»

О. Кабушко про відпочинок дітей в «Артек Буковель»
О. Кабушко: «Волонтери зробили все, щоб оздоровити дітей, які втратили батька в зоні бойових дій…».

О. Кабушко не приховував, що організація відпочинку дітей, котрі залишилися без батьків, виявилася справою не простою. Перш за все, через матеріальну сторону заходу. На жаль, констатував О. Кабушко, в Полтавській ОДА, куди звернулися волонтери по допомогу в організації перевезення дітей до Києва, їм не допомогли.

«Дивує позиція чиновників, – констатував волонтер. – Я звернувся до керівництва обласного управління сімї та молоді з проханням допомогти знайти автобус, яким ми могли б відправити дітей до столиці. Але там заявили, що це не їхня справа… Написав заяву до голови Полтавської ОДА, але навіть через два тижні там так і не змогли надати відповіді…».

Перейнявся проблемою директор полтавського підприємства ТОВ «Ді-Стар» Авєтік Арустамян, який виділив гроші на оплату перевезення дітей з Полтави до Києва.

Одна із тих, хто супроводжуватиме дітей на відпочинок, – волонтерка Ола Бойко – вдова загиблого в Іловайському котлі добровольця Олександра Мочалова. До Артеку вона відправила свою дочку Жанну.

 відпочинок полтавських дітей в Артек Буковель
В очікуванні автобуса.

Жінка каже, що вже має досвід підготовки та організації таких поїздок. Але цього разу діти загиблих воїнів з Полтавщини вперше відпочиватимуть у Карпатах.

Вартість путівки – 15 тисяч гривень на одну дитину. Сам відпочинок фактично триватиме 10 днів. Решта часу піде на збори та переїзди. Усі путівки придбані коштом спонсорів. За що вдови вдячні небайдужим людям, котрі відгукнулися на прохання волонтерів і допомогли організувати відпочинок у мальовничих Карпатах.

Довідка «ПП» про «Артек Буковель»:

Дитячий оздоровчий табір «Артек Буковель» приймає дітей уже третє літо поспіль. Маленьким відпочивальникам там пропонують три варіанти проживання: табір «Гірський» – розташований в п’ятизірковому готелі в серці Буковеля, відмінне місце для дітей, які цінують високий рівень комфорту; табір «Лісний» – діти живуть в тризіркових котеджах в двох та тримісних номерах (саме там відпочиватимуть діти з Полтавщини – авт.); табір «Озерний» – для любителів відпочинку на природі і проживання в наметах, що дозволяє максимально насолодитись природною красою Карпат.

«Артек Буковель» знаходиться в самому центрі гірського курорту Буковель, в гірській місцевості на висоті понад 900 метрів над рівнем моря. На відстані близько 20 км. від найбільшої вершини Карпатських гір – Говерли.

Олександр Брусенський

Фото автора