Вифлеємський Вогонь Миру крокує Полтавщиною

Вифлеємський Вогонь Миру

Напередодні різдвяних свят полтавські пластуни – українські скаути – традиційно отримали Вифлеємський Вогонь Миру. Цього року символ миру і надії їм привезли члени диканської громадської організації «Зелене серце». Які, в свою чергу, отримали вогонь на семінарі у Києві від київських пластунів.

Вже 19 грудня Вифлеємський Вогонь Миру було передано у Свято-Успенському Соборі українській церкві та громаді Полтави. Також вогонь отримали прихожани СвятоМколаївського храму та деякі громадські організації, які впродовж року співпрацювали з Пластом у Полтаві. Зокрема – Центр реабілітації вояків АТО.

Вифлеємський Вогонь Миру

Наступного дня пластуни з Вифлеємським вогнем відвідали обласну рада та профільні управління міськвиконкому – освіти та у справах сім’ї, молоді та спорту. Їхній візит, як і теплі вітання з прийдешніми святами, став для багатьох управлінців приємною несподіванкою. Полтавські пластуни цим не обмежилися і передали Вифлеємський Вогонь Миру своїм побратимам у Кременчук. Наступним великим дійством, до якого вони долучаться, має стати участь у регіональному Параді Вертепів, який пройде у січні у Харкові.

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового

Понад 33 роки тому австрійські скаути започаткували традицію передачі Вогню, що постійно горить у вифлеємській церкві, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа.

Вифлеємський Вогонь Миру

Вперше Вифлеємський Вогонь Миру до України потрапив у 1992 року. Відтоді щороку пластуни передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Вифлеємський Вогонь Миру

А з початком бойових дій на Сході України пластуни поширюють Вифлеємський Вогонь Миру на передових позиціях української армії, військові лікарні у зоні проведення ООС і серед місцевих громад. Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю (надвечір’я Різдва Христового), зберігають у церквах до Йордану – 19 січня.

Галина Дорогань