У Котельві під авто голови РДА підклали гранату

Віктор Колос. Голова Котелевськоъ РДА

Сам очільник району Віктор Колос називає інцидент «невдалим жартом» та просить не робити з нього сенсацію. При цьому погоджується: недоброзичливців у районі в нього й справді багато.

У неділю 9 лютого близько 9-ї ранку перехожі помітили під заднім колесом службового авто голови РДА, припаркованого неподалік його будинку, предмет, схожий на гранату. Сказали про це господареві, й той викликав поліцію. «На місце одразу прибула слідчо-оперативна група відділення поліції та спеціалісти вибухотехнічної служби поліції Полтавщини», − інформує Нацполіція на своєму сайті. Та, як з’ясувалося, граната не мала бойовго заряду.

− Я вважаю інцидент невдалим жартом або спробою налякати мене, − заявив голова РДА Віктор Колос в інтерв’ю нашому виданню. – Бо якби хотіли вбити, то діяли б інакше.

Тепер здійнялася буча, чому службовий автомобіль стояв біля мого дому. Та тому, що я працюю цілодобово: без вихідних, до пізнього вечора. Я не звик когось боятися й ховатися від людей, тож і залишаю авто на вулиці.

Віктор Павлович розповів, що хоча службове авто й закріплене за ним, але нерідко машиною користуються інші. Непоодинокі випадки, коли він надає авто, щоб доправити до лікарні в Полтаву чи навіть у Київ матерів із хворими дітками. Торік, наприклад, сам возив у Київ півторарічного хлопчика, якому місцеві лікарі не могли встановити діагноз. У столиці особисто звернувся до знайомих медиків і, дякувати Богові, дитину вдалося врятувати.

− Дуже вдячний тому незнайомому перехожому, який помітив гранату та повідомив, − додає він. – У 90-х роках у Котельві був випадок, коли у вікно будинку голови РДА кинули гранату. На щастя, господарі не постраждали, а сама кімната повністю була знищена.

На посаду голови Котелевської РДА Віктор Колос прийшов 2015 року з газонафтового комплексу, тож суттєво втратив у зарплаті

Відомий своєю проукраїнською позицією, принциповий і наполегливий, він відмовлявся грати за правилами місцевих «шахових королів».

Віктор Колос
Граната, яку підклали під авто. Фото Нацполіції.

За 5 років він зробив чимало: вдалося залучити інвестиції в культуру, археологію, інші галузі та вивести Котелевський район на чільне місце в області. Чого вартий один лише фестиваль «Гелон-Фест», який у Більську збирає тисячі туристів!

Та найбільше відомий Віктор Колос як послідовний борець за децентралізацію. Однак тут, зізнається, він зазнав фіаско: перемогли місцеві князьки та їхні ставленики − голови сільських та селищних рад, які міцно тримаються за свої крісла. На сьогодні в Котелевському районі не створено жодної ОТГ. Зате протистояння очільника району як із головами сільрад, так і з деякими депутатами райради досягло апогею.

Крім того, Віктор Колос активно підтримує ветеранський рух та бореться з тими, хто ухиляється від служби в Збройних Силах. Котелевський район постійно виконує та перевиконує план із військового призову (що збільшує кількість невдоволених очільником РДА).

На запитання, чи підозрює когось конкретно, Віктор Колос відповідає:

− Не хочу думати про когось погано. Але є чимало людей, які з нетерпінням чекають, коли мене звільнять. Один навіть заявив, що я вже кілька місяців отримую «його» зарплату. Насправді я не просився на цю посаду. І заробив на ній два інсульти й купу проблем. При цьому вважаю: якщо вже погодився, то мушу працювати належним чином. А якщо когось дуже манить крісло голови РДА, то можна спробувати свої сили в конкурсі, який оголосив президент: пройти тести й чесно перемогти. Вважаю таку ініціативу В. Зеленського дуже корисною.

Зінаїда МАТЯШОВА.

На фото 1: Віктор Колос. Фото зі сторінки у ФБ.