Віктор Лисак: «Ніхто лікарні не закриватиме!»

В. Лисак

Так відреагував директор департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак на критику противників створення на Полтавщині госпітальних округів, на які вже поділено територію Полтавщини, виступаючи на апаратній нараді в облдержадміністрації.

15 січня в Полтавській ОДА обговорювали хід створення та розвитку госпітальних округів на Полтавщині. На сьогодні процес їхнього створення завершений. Усі медичні заклади області відтепер «приписані» до чотирьох госпітальних округів – Північного, Південного, Західного та Східного. Створені вже при них і так звані госпітальні ради, до складу яких увійшли депутати місцевих рад, головні лікарі, лікарі, громадські активісти та члени профспілок.

За словами В. Лисака, госпітальні ради не просто будуть засідати, як дорадчі органи. Вони визначатимуть стратегію розвитку медичних закладів у контексті медичної реформи, що відбувається в країні.

Віктор Лисак
Карта госпітальних округів Полтавщини.

Очільник департаменту назвав і головні завдання, які стоять перед госпітальними округами на найближчі п’ять років. Приміром, формування маршрутів пацієнтів від постановки діагнозу до профільного спеціаліста та медичного закладу. Також важливо створити медичні установи інтенсивного та відновного лікування, паліативні заклади та хоспіси тощо. Віктор Лисак переконаний, що створення госпітальних округів піде лише на користь полтавцям та розвитку медичної галузі області.

У той же час голова Полтавської ОДА Валерій Головко, підсумовуючи сказане, зазначив, що реформування медицини в регіоні має відбуватися задля пацієнтів, а не для чиновників, котрі й досі не можуть позбутися стереотипів минулого.

«Ліжко не лікує, але за нього чіпляються чиновники, щоб отримати гроші, – заявив В. Головко. – Лікують сучасні технології і фахові лікарі. Саме на цьому буде побудована система надання медичних послуг у Полтавській області, починаючи від першого огляду пацієнта до третього рівня, де робляться складні операції…».

Довідка «ПП»:

Східний госпітальний округ створено із центром у Полтаві. До його складу входять медичні заклади, які розташовані на території Полтави, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Котелевського, Машівського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського,Чутівського районів. Центр Південного госпітального округу визначено у Кременчуці. До його складу входять лікарні Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кобеляцького, Козельщинського, Кременчуцького районів. Західний госпітальний округ матиме центр у Лубнах. Його медичні заклади обслуговуватимуть жителів Лубен, Гребінківського, Лубенського, Оржицького, Пирятинського, Семенівського, Хорольського та Чорнухинського районів. Північний госпітальний округ з центром у Миргороді обслуговуватиме жителів Миргорода, Гадяча, Великобагачанського,Гадяцького, Лохвицького, Миргородського та Шишацького районів.

Олександр Брусенський

На фото1. Віктор Лисак.

Фото автора.