18–19 травня на території колишнього авіамістечка в Полтаві демонструвалася виставка військової техніки-2019 часів Другої світової війни і післявоєнного періоду. Це вже вдруге в Полтаві проводять подібний захід за участю українських військово-історичних клубів. Два дні полтавці та гості міста мали можливість безкоштовно здійснити подорож у минуле і зануритися у військову атмосферу.
Військову техніку привезли з Харкова, Лубен, Оржиці. На виставку до Полтави привезли німецькі мотоцикли Harley-Davidson і автомобілі Opel, американський військовий автомобіль Dodge і легковик Ford.
До речі, німецький мотоцикл Harley-Davidson 1942 року випуску справді пройшов війну й до цього часу на ходу. Його повністю відновив харківський колекціонер Олег Завгородній. Реставратор розповів, що на роботи з відновлення мотоциклу витратив близько 10 років і чимато коштів. Зате зараз сам їздить на Harley-Davidson.
Крім того, до Дня Перемоги в авіамістечку на постійній основі встановили танк Т-34 та тягач-кабелеукладач.
Виставка військової техніки-2019 була розділена на три локації: німецьку, американську та радянську
До міста також прибули військові реконструктори війсково-історичних клубів, які до найменших деталей відновили табори часів Другів світової війни.
Уся площа виставки була поділена на три зони: американський табір, німецький табір Вермахту і табір Червоної армії.
У наметах демонструвалася відновлена техніка військових часів, справжній посуд, яким користувалися солдати. В кожному штабі перебували переодягнені військові (американці, німці й бійці Червоної армії). «Офіцери» не тільки охоче фотографувалися з усіма бажаючими, а й докладно розповідали про армію, яку представляли.
Доповнював незвичайну атмосферу оркестр, який зачаровував усіх присутніх виконанням як сучасних, так і воєнних композицій.
Серед відвідувачів були як зовсім маленькі діти, так і дорослі. Якщо малечі було весело погарцювати на військовій техніці чи потримати в руках справжній автомат, то старші дуже обережно підходили до експозицій, уважно розглядали їх, звертаючи увагу на найменші деталі (наприклад, написи на ложках, які зробили понад 70 років тому німці, які користувалися цим посудом).
Для старшого покоління це була не лише виставка військової техніки-2019, а частина життя попередніх поколінь – їхніх батьків, бабусь і дідусів. .
Галина СЕМЕНЕНКО
Фото, відео автора